Rajonas

Pedagogų dalyvavimas Ukrainos Respublikos „Laimingos letenos“ fondo inicijuotoje „Tarptautinėje gerumo pamokėlėje“

0

2021 m. kovo 1 d. Nemenčinės vaikų lopšelio-darželio pedagogai su ugdytiniais dalyvavo Ukrainos Respublikos „Laimingos letenos“ fondo inicijuotoje „Tarptautinėje gerumo pamokėlėje“. Šią dieną vaikai su pedagogais kalbėjosi apie namuose ir kitur laikomų augintinių maitinimą, jų priežiūrą, žiūrėjo pažintinius filmukus. Iš namų atneštas augintinių nuotraukas rodė vieni kitiems, pasakojo apie mylimus šunis, kates, triušius ir kitus jų namuose auginamus gyvūnus.
Kalbėjosi ir apie tai, kaip galima pagelbėti neturintiems namų gyvūnams. Taip vaikai sužinojo, kad žmonės benamiams gyvūnams padeda įsteigdami jiems globos namus. Vaikams tokia veikla labai patiko. Juk daugelis jų svajoja apie savo augintinį!
Mokslininkų įrodyta, kad vaikas, užaugęs kartu su šunimi ar kitu naminiu gyvūnu, yra labiau empatiškas draugams ir artimiesiems. Psichologai tikina, kad augintinis padeda vaikams ugdyti meilę, dvasinį atvirumą, atsakomybę, pareigos jausmą, įgyti pasitikėjimo savimi, autonomijos, gerina socialinius įgūdžius, todėl paaugę vaikai lengviau susiranda draugų, labiau mėgsta grupinius darbus. Be to, tokie vaikai lengviau atlieka užduotis ugdymo įstaigoje, nes mažiau blaškosi. Naminių gyvūnėlių laikymo privalumai akivaizdūs ir sveikatos požiūriu – skatina fizinį aktyvumą, gerina psichinę sveikatą bei mažina psichinių sutrikimų pavojų. Turintys naminių gyvūnėlių žmonės yra labiau patenkinti savo socialine, fizine ir emocine būkle.
Šią veiklą organizavę pedagogai įsitikino, kad „gerumo pamokėlė“ ugdytiniams buvo labai naudinga tiek pažintiniu, tiek auklėjamuoju aspektais ir nutarė panašioms edukacinėms temoms skirti žymai daugiau dėmesio.

Inf. ir nuotr. Vilniaus r. Nemenčinės vaikų lopšelis-darželis

Virš Baltijos jūros skraidys nematyti orlaiviai: jie iš oro stebės jūros taršą

Previous article

Vilnius skiepytis kvies vyresnius nei 55 metų gyventojus

Next article

You may also like

More in Rajonas