Greitos naujienos

Kviečiame gyventojus, įmones, savivaldybes į tvariųjų projektų finansavimo galimybių pristatymą

0

2021 04 12

Aplinkos ministerija ir Aplinkos projektų valdymo agentūra (AAA) balandžio 16 d. 10 val. kviečia dalyvauti virtualiame renginyje „Projektų finansavimas Klimato kaitos programos lėšomis“. Jame bus pristatytos finansavimo galimybės fiziniams asmenims, norintiems pasikeisti šildymo įrenginį į mažiau taršų arba atnaujinti individualius gyvenamuosius namus didinant jų energinį efektyvumą. Savivaldybes ir įmones supažindinsime su planuojamais kvietimais skatinti naudoti atsinaujinančius energijos išteklius.

Taršią šildymo įrangą gyventojai, pasinaudodami parama, galės pakeisti į 5 klasės biokuro katilą ar šilumos siurblį. Individualių namų (vienbučių ir dvibučių) savininkai galės gauti subsidijas jiems renovuoti iki B energinio naudingumo klasės,  sumažinant šiluminės energijos sąnaudas ne mažiau kaip 40 proc.

Valstybės, savivaldybių įmonės, tradicinės religinės bendruomenės ir bendrijos bei centrai, kiti juridiniai asmenys galės pretenduoti į paramą projektams, kurie skatins naudoti saulės, vėjo, geoterminės energiją, biokurą ir kitus atsinaujinančius išteklius.

Renginyje laukiame savivaldybių, įmonių atstovų, fizinių asmenų, ketinančių teikti paraiškas pagal šias Klimato kaitos programos priemones. AAA darbuotojai supažindins su paraiškų teikimo tvarka APVIS sistemoje, paaiškins, kokius dokumentus reikia pateikti kartu su paraiškomis, atsakys į klausimus.

Taip pat iš anksto kviečiame susipažinti su aplinkos ministro įsakymų pakeitimo projektais – „Dėl Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų fiziniams asmenims, diegiantiems atsinaujinančius energijos išteklius gyvenamuosiuose namuose, pakeičiant iškastinį kurą naudojančius šilumos gamybos įrenginius, tvarkos aprašo patvirtinimo“ ir „Dėl Klimato kaitos programos kompensacinių išmokų teikimo fiziniams asmenims vieno ar dviejų butų gyvenamųjų namų atnaujinimui (modernizavimui) tvarkos aprašo patvirtinimo“.

Pristatymas vyks nuotoliniu būdu per „Microsoft Teams“ platformą. Ketinančius dalyvauti jame prašome užsiregistruoti čia iki balandžio 14-osios darbo dienos pabaigos. Užsiregistravusieji vieną dieną prieš renginį nurodytu el. paštu gaus prisijungimo nuorodą.

Jeigu turite klausimų, susijusių su paraiškų teikimu, ar pasiūlymų, juos galite atsiųsti ir prieš renginį el. paštu emilija.saulyte@am.ltDaugiau informacijos gali suteikti Klimato politikos grupės vyr. specialistė Emilija Šaulytė (emilija.saulyte@am.lt, tel. 8696 18175)

 

 

Dėl mobilumo apribojimų pernai Vilniuje oras buvo švaresnis

Previous article

Neetatiniai aplinkosaugininkai turės įgaliojimus dirbti visoje šalyje 3 metus

Next article

You may also like