Naujienos

Kaip atgauti skolą nepakenkiant asmeniniams santykiams?

0

Kiekvienas, kuriam yra tekę skolinti pinigų bičiuliui ar giminaičiui, pritars kokia nemaloni situacija nutinka, jei skola laiku negrąžinama. Dar blogiau, kai į draugiškus priminimus nereaguojama. Tada iš geros valios padėjęs draugui bėdoje bičiulis atsiduria kryžkelėje: dovanoti savo pinigų nesinori, o imtis griežtų priemonių (kreiptis į teismą dėl skolos išieškojimo) ir sugadinti tarpusavio santykius taip pat nėra priimtinas sprendimas. Draugystė ir ilgalaikis ryšys juk nelabai suderinami su konfliktais ir bylinėjimaisis. Ne veltui sakoma, kad prieš skolindamiesi pinigų iš draugo, nuspręskite, ko jums labiau reikia – pinigų ar draugo. Stengiantis kuo švelniau išspręsti skolos grąžinimo klausimą, pasinaudokite sekančiais būdais ir galbūt atgausite skolą nepakenkiant asmeniniams santykiams su bičiuliu.

Nebūtina skolos grąžinimo klausimų spręsti patiems, patikėkite tai tarpininkams

Ne, kalbame ne apie pažįstamų skambučius raginant grąžinti skolą. Šiandien yra kur kas diplomatiškesnių ir naudingesnių priemonių. Jei turite skolą įrodančius dokumentus, teisėtas skolų išieškojimas gali būti atliktas be jokių teismų ir jokių raginimų iš jūsų pusės. Skolų išieškojimo įmonės šiuo atveju tampa tarpininkais, kurie komunikuoja su skolininku ir visus su skolos grąžinimu susijusius klausimus sprendžia lanksčiai, tačiau rezultatyviai. Kalbant apie tarpusavio santykius, tarpininko skambutis dėl skolos grąžinimo nesukels skolininko pykčio ir priešpriešos jums. Be to, taip ne tik išsaugosite gerus santykius, bet ir skolų išieškojimas bus patikėtas į profesionalų rankas. Net ir esant sudėtingai situacijai teisininkai randa geriausią išeitį ir pasiūlo alternatyvas. Beje, dažniausiai toks ikiteisminis skolų išieškojimas vyksta be jokių išankstinių mokesčių, o tarpininkaujančiai įmonei atlygis mokamas tik tada, kai išieškota visa skola. Tad finansine prasme čia taip pat nieko neprarasite.

Ieškokite alternatyvų – abiems pusėms palankaus varianto

Kitas variantas be teismo ir konfliktų išspręsti skolos grąžinimo klausimą yra alternatyvų ieškojimas. Jei pažįstamas geranoriškai negrąžina skolos, bandykite ieškoti abiems tinkančių variantų. Pavyzdžiui, pasiūlymas, kad skolininkas vietoj skolos grąžinimo padovanotų savo automobilį ar kitą materialųjį turtą, turėtų nesukelti pykčių, o galbūt netgi tai būtų abiems priimtina išeitis, apie kurią bičiulis net nepagalvojo. Beje, atlyginti materialinę žalą galima ne tik materialinėmis vertybėmis. Galbūt bičiulis gali jums neatlygintinai dirbti sutartą laikotarpį. Žinoma, tai ne skolų išieškojimas, kurio dėka atgautumėte visą paskolintą sumą. Tačiau, kaip sakoma, geriau, geriau žvirblis rankoj negu briedis girioj.

Jei neturite skolos įrodymų, pabandykite jais pasirūpinti

Dažnai pinigai bičiuliams skolinami tik pagal žodinį susitarimą. Jei jūsų situacija būtent tokia, bičiulis jau dabar vėluoja atiduoti skolą, o jūs norite užsitikrinti, kad ateityje skolų išieškojimas nesukels problemų, būtinai pagalvokite apie skolą įrodančius dokumentus. Lengviausias ir paprasčiausias būdas yra, kad bičiulis pasirašytų vekselį. Šis dokumentas bus svarus įrodymas, jei skola nebus grąžinta. Ikiteisminis skolų išieškojimas taip pat įmanomas tik tada, kai turima skolinimo faktą įrodančių dokumentų. Beje, nepamirškite, kad vekselis turi atitikti nustatytą formą. Atitinkantis formą vekselis be notaro patvirtinimo turės teisinę galią tada, jei skolinama iki 3000 eur suma, o jei suma didesnė, vekselis turi būti su notaro patvirtinimu.

Tai, kad draugas laiku negrąžina skolos, dar nereiškia, kad būtina bylinėtis ir nutraukti su bičiuliu darnius santykius. Gyvenimas kupinas įvairiausių situacijų ir kiekvienos iš jų sprendimas priklauso tik nuo mūsų. Net ir esant tokiems nesutarimams kaip negrąžinamos skolos, visuomet galima rasti kuo mažiau kenksmingą išeitį. Ikiteisminis skolų išieškojimas sudaro puikias galimybes išspręsti šį klausimą su trečiųjų šalių pagalba. Na, o kai kuriais atvejais priimtinesnės kitos alternatyvos. Tereikia žinoti apie galimus variantus ir pasirinkti tinkamiausią iš jų.

Nesiseka rasti tinkamų darbuotojų? Galimos priežastys ir sprendimai

Previous article

Po savivaldybės veto užmiesčiui tinkančio prekybos centro nebestatys

Next article

You may also like

More in Naujienos