Naujienos

Nesiseka rasti tinkamų darbuotojų? Galimos priežastys ir sprendimai

0

Personalo kaita yra neišvengiamas procesas kiekvienoje įmonėje. Naujų darbuotojų poreikis atsiranda ne tik esantiems darbuotojams išėjus iš darbo, bet ir plečiant įmonės veiklą ar perskirstant pareigybes. Darbuotojų paieškos procesą dažniausiai koordinuoja įmonės personalo skyrius arba pasitelkiama specialistų pagalba pasinaudojama įmonės, užsiimančios darbuotojų paieška ir atranka paslaugomis. Pastaruoju atveju, kai darbą atlieka šios srities specialistai, tinkamas personalas randamas greičiau. Dažniausiai su sunkumais susiduria įmonės ir jų vadovai, ieškantys darbuotojų savarankiškai. Kartais nesėkminga darbuotojų paieška trunka ilgiau nei keletą mėnesių. Kodėl taip nutinka ir ką daryti, norint to išvengti?

Ar naudojate tinkamus darbuotojų paieškos kanalus?

Tai, ar darbuotojų paieška bus sėkminga, labai priklauso nuo to, kokiais šaltiniais naudojantis ji atliekama. Tikriausiai daugelis atsimena, kaip prieš porą dešimtmečių ieškantys darbo žmonės kasdien pirkdavo laikraščius ir darbo skelbimų gausoje ieškodavo sau tinkamo varianto. Tai įrodymas, kad keičiasi ne tik žmogiškųjų išteklių pasiūla bei paklausa, bet ir darbuotojų paieškos kanalai. Šiandien pagrindinis kanalas, kurio pagalba vyksta darbuotojų paieška yra internetas. Tačiau beribiame interneto pasaulyje labai svarbu nepasiklysti. Talpindami darbo pasiūlymo skelbimus atsižvelkite ne tik į internetinės svetainės tikslingumą pagal pareigybių lygmenį, patikimumą, bet ir jos specifiką. Rinkitės skelbimų portalą priklausomai nuo to, kokios kvalifikacijos darbuotojo ieškote. Internetinės svetainės, orientuotos į specialistų ir aukštų pareigybių darbo skelbimus labiau tiks ieškant vadovaujančio personalo. Na, o žemesnės grandies darbuotojų paieška gali būti sėkminga ir naudojantis bendro pobūdžio darbo skelbimams skirtomis svetainėmis. Taip pat nepamirškite, kad pastaruoju metu vis dažniau darbo ir darbuotojų paieškai naudojami socialiniai tinklai. Jei jūsų įmonė turi savo puslapį socialiniuose tinkluose, jame taip pat paskelbkite darbo pasiūlymą. Žinios socialiniuose tinkluose sklinda labai greitai, tad net jei jūsų skelbimo nepamatys darbo ieškantis tinkamas specialistas, labai gali būti, kad naujiena apie tinkamą darbo poziciją jį pasieks kitų asmenų dėka.

Ar tikrai tinkamas jūsų darbo pasiūlymo skelbimas?

Paprastai darbo ieškantis specialistas vos perskaitęs darbo skelbimą nusprendžia ar kreipsis bandydamas kandidatuoti ar ne. Kaip bebūtų keista, net jei darbo pasiūlymas tinka pagal specialisto kvalifikaciją, pareigybes ir pageidaujamą gauti atlyginimą, kartais vis dėlto nusprendžiama palaukti geresnio varianto. Kodėl? Priežastis paprasta darbo pasiūlymas gali atrodyti neperspektyvus, neįdomus ar liaudiškai tariant, neužkabinantis. Žinoma, kiekvienas ieškantis darbo žmogus turi savo poreikių ir ne visi ieško darbo, kuriame būtų perspektyvos tobulėti ar dinamiška aplinka. Tačiau jei ieškote būtent tokio specialisto, kuris žengtų koja kojon su naujovėmis ir norėtų savo energija pasidalinti su įmonės kolektyvu, jūsų darbo skelbimas turi tai atspindėti. Tokių veržlių darbuotojų paieška kažin ar bus sėkminga, jei skelbime nurodysite tik sausus pagrindinius faktus. Kitaip tariant, darbo skelbimo stilius turi būti orientuotas į tokius darbuotojus, kuriuos norite matyti savo įmonės komandoje.

Tinkamas darbo skelbimo sudarymas, efektyviausių paieškos šaltinių pasirinkimas ir visi kiti veiksmai, susiję su darbuotojų paieška, reikalauja įgūdžių ir žinių. Tad pernelyg ilgos personalo paieškos priežastimi gali būti ir nepakankama personalo skyriaus darbuotojų kompetencija. Įvairios klaidos, daromos organizuojant darbuotojų paiešką gali įtakoti prastus rezultatus. Tokiu atveju reikia spręsti šią problemą iš esmės. O sprendimo būdų yra ne vienas. Pirmiausia, galite atlikti personalo skyriaus darbuotojų vertinimą. Šias paslaugas teikia darbuotojų paieška, atranka ir kitais žmogiškųjų išteklių sprendimais užsiimančios įmonės. Vertinimo metu tikrinami darbuotojų įgūdžiai, kompetencijos ir tinkamumas pareigoms. Jei norite greitesnio problemos sprendimo ir tinkamas darbuotojas reikalingas kuo greičiau, galite kreiptis į tą pačią įmonę, kad būtų pradėta darbuotojų paieška ir atranka. Šiuo atveju profesionalios paslaugos garantuos, kad jūsų lūkesčiai bus išpildyti, o vėliau galėsite apsvarstyti ir personalo skyriaus darbuotojų tinkamumą.

Mieszkańcy gminy Miedniki są zapraszani do wykonania bezpłatnego testu na obecność przeciwciał COVID-19 IgG

Previous article

Kaip atgauti skolą nepakenkiant asmeniniams santykiams?

Next article

You may also like

More in Naujienos