Rajonas

Dėl licencijos verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais išdavimo

0

Vilniaus rajono savivaldybės administracija informuoja, kad nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigalios Lietuvos Respublikos tabako, tabako gaminių ir su jais susijusių gaminių kontrolės įstatymo Nr. I-1143 1, 10, 11, 12, 14, 15, 161, 171, 21, 22, 25, 26 straipsnių, ketvirtojo skirsnio pavadinimo pakeitimo ir 162 straipsnio pripažinimo netekusiu galios įstatymas (toliau – Tabako kontrolės įstatymas), kuriuo numatyta licencijuoti mažmeninę prekybą elektroninėmis cigaretėmis, jų pildyklėmis ir žoliniais rūkomaisiais gaminiais (toliau – su tabako gaminiais susiję gaminiai).
Taip pat nuo 2021 m. gegužės 1 d. įsigalioja  Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2012 m. gruodžio 5 d. nutarimo Nr. 1450 „Dėl Didmeninės ir mažmeninės prekybos tabako gaminiais licencijavimo taisyklių patvirtinimo“ pakeitimas, patvirtintas Lietuvos Respublikos Vyriausybės 2021 m. balandžio 21 d. nutarimu Nr. 261, kuriame yra nustatyta nauja licencijos rūšis – licencija verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais.
Ūkio subjektai, kurie šiuo metu vykdo ar po gegužės 1 dienos planuoja pradėti vykdyti mažmeninę prekybą su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, privalo įsigyti naują licenciją.
Nors, vadovaujantis priimtų Tabako kontrolės įstatymo pakeitimų įsigaliojimo data teisiškai suponuoja, kad pranešimai ir paraiškos dėl licencijos išdavimo gali būti pradėti teikti savivaldybių vykdomosioms institucijoms ne anksčiau kaip gegužės 1 dieną, Vilniaus rajono savivaldybės administracija, atsižvelgdama į Lietuvos Respublikos ekonomikos ir inovacijų ministerijos ir Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento raštus, praneša, kad dar neįsigaliojus Tabako kontrolės įstatymo ir Taisyklių pakeitimams, t. y. anksčiau nei š. m. gegužės 1 d., priima ūkio subjektų, norinčių gauti licencijas verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, pateiktus pranešimus dėl licencijos gavimo.
Primename, kad ūkio subjektas, norintis gauti licenciją verstis mažmenine prekyba su tabako gaminiais susijusiais gaminiais, Vilniaus rajono savivaldybės administracijai per atstumą, per kontaktinį centrą, elektroninėmis ryšio priemonėmis arba tiesiogiai pateikia pranešimą apie planuojamą veiklą.
Už licencijos išdavimą mokama nustatyta valstybės rinkliava.

Asociatyvi nuotr. unsplash.com 

Netrukus startuos „Atliekų kultūros“ egzaminas: meskite iššūkį sau

Previous article

Senų daugiabučių gyventojams – valstybės parama mažajai renovacijai

Next article

You may also like

More in Rajonas