Greitos naujienos

Architektų atestavimas vyks skaidriau

0

2021 05 05

 

Aplinkos ministerijos parengtos Architektūros įstatymo ir Architektų rūmų įstatymo pataisos leis skaidrinti architektų atestavimo procesą, patikslins narystės Architektų rūmuose pagrindus ir nustatys atestuoto architekto, nesiverčiančio atestuoto architekto veikla, teisę sustabdyti narystę rūmuose. Jos taip pat tiksliau reglamentuos regioninių architektūros tarybų sudarymą ir veiklą. Pataisoms trečiadienį pritarė Vyriausybė ir teiks jas Seimui.

 

Priėmus siūlomus pakeitimus, būtų nustatyta, kad Architektų rūmų nariai yra visi Lietuvoje atestuoti architektai, o atestuotas architektas, nesiverčiantis atestuoto architekto veikla, turi teisę sustabdyti narystę rūmuose. Ši pataisa leis ištaisyti Konstitucinio Teismo nustatytą pažeidimą – atsisakyti dabar galiojančios, bet Konstitucijai prieštaraujančios nuostatos apie privalomą narystę Architektų rūmuose profesine veikla nesiverčiantiems architektams. Nustatyti teisės sustabdyti narystę rūmuose įgyvendinimo pagrindai.

 

Skaidresnį architektų atestavimą užtikrins patikslintos architektų profesinio atestavimo komisijos veiklą reglamentuojančias nuostatos.

 

Sudaryti reikiamą teisinę aplinką skaidriai Architektų rūmų ir regioninių architektūros tarybų veiklai skirti įstatymų pakeitimai leis pašalinti galimus prieštaravimus sąžiningos konkurencijos laisvės principui. Rengiant pataisas buvo atsižvelgta į Konkurencijos tarybos pasiūlymus ir Specialiųjų tyrimų tarnybos rekomendacijas.

 

Numatyta prievolė regioninės architektūros tarybos nariams nusišalinti tais atvejais, kai gali kilti interesų konfliktas dėl šiose tarybose nagrinėjamų klausimų, taip pat įtvirtinama narių teisė rotacijai tarybos viduje ir tarp skirtingų tarybų.

 

Be minėtųjų Architektūros ir Architektų rūmų įstatymų pataisų, Vyriausybė pritarė ir su jomis susijusiems Teritorijų planavimo, Statybos ir Saugomų teritorijų įstatymų pakeitimams.

 

Vilnius pildo didžiausio šalyje vakcinavimo centro komandą: ieško registratorių ir slaugytojų

Previous article

Balsių daugiafunkcinio bendruomenės centro koncepcija bus kuriama kūrybinėse dirbtuvėse

Next article

You may also like