Rajonas

Vilniaus rajono švietimo įstaigos minėjo Europos dieną

0

Europos diena Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazijoje #MEPALietuva
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną minimas istorinis įvykis – Šumano deklaracija. 1950 m. Paryžiuje pasakytoje kalboje tuometinis Prancūzijos užsienio reikalų ministras Robertas Šumanas išsakė savo idėją apie naujos formos politinį Europos bendradarbiavimą, dėl kurio karas tarp Europos tautų būtų neįsivaizduojamas dalykas. Jis siekė sukurti Europos instituciją, kuri valdytų bendrą anglies ir plieno gamybą. Nepraėjus nė metams, pasirašyta tokios institucijos įkūrimo sutartis. Šumano pasiūlymas laikomas dabartinės Europos Sąjungos užuomazga.
Kasmet, minint Europos dieną, gimnazijoje vyksta renginiai. Šiemet, dirbant ir mokantis nuotoliniu būdu, Europos dienai paminėti buvo skirtos įvairios veiklos. Technologijų pamokų metu mokiniai nagrinėjo Europos Sąjungos šalių tautinius tradicinius patiekalus. Išanalizavę receptūras ir patiekalų gaminimo subtilybes, aptarę saugumo reikalavimus, mokiniai gamino pasirinktus patiekalus ir taip netradiciškai paminėjo Europos Sąjungos gimtadienį. Dailės pamokose mokiniai realizavo meninius gebėjimus – kūrė sveikinimus Europos dienai. I – IVG klasių gimnazistai dalyvavo Europos egzamine, kuris jau mūsų gimnazijoje tampa tradicija.
COVID-19 pandemija pakoregavo Europos dienos minėjimo formą, bet MEPA komanda nuotoliniu būdu ZOOM platformoje organizavo minėjimą, bendravo, dalinosi žiniomis. Gegužės 7 d. mokiniai ZOOM platformoje dalyvavo kahoot žaidime, pasitikrino savo žinias apie ES valstybes, jų vėliavas bei istoriją, dalyvavo pokalbiuose ir diskusijose „Europos Sąjunga ir Lietuva“.
Taip Vilniaus r. Paberžės „Verdenės“ gimnazija prasmingai paminėjo Europos dieną. Mokiniai turėjo galimybę pasitikrinti bei įtvirtinti jau turimas savo žinias apie Europos Sąjungą ir sužinoti daug naujo.
Džiaugiamės ir didžiuojamės būdami europiečiai!!!
 
MEPA komandos nariai
 

Europos diena Kalvelių „Aušros“ gimnazijoje
Gegužės pradžioje ES institucijose Briuselyje, Strasbūre ir kitur organizuojami Europos dienos renginiai. Tai kasmetinė tarptautinė šventė, simbolizuojanti Europos taiką ir vienybę. Kalvelių „Aušros“ gimnazija „Europos dieną“ minėjo 2021 m. gegužės 7 d. Dėl COVID-19 situacijos pasaulyje renginys vyko nuotoliniu būdu ZOOM platformoje, bet jaunųjų ambasadorių tai nesustabdė, komanda suorganizavo šaunų minėjimą.
Šventinę atmosferą kūrė virtualus fonas su ES atributika. Septintos klasės mokinės Ksenija Levčenko ir Vanesa Kondratovič pasidalijo naudinga informacija ir pristatė įdomių tinklaraščių apie suvienytos Europos idėją. Aštuntokė Raminta Pilat pamokė, kaip žaisti edukacinį žaidimą „quis/eurostat“. Gimnazijos MEPA komandos jaunieji ambasadoriai pakvietė visus dalyvius prisidėti prie akcijos ir pasveikinti Europą su Eurovizine daina. Taip buvo sukurtas populiariausių Eurovizijos dainų sąrašas, kurį peržiūrėti galite paspaudę nuorodą: https://padlet.com/jekaterinazvereva/rg2k5rlxjh1jv1b7.
Po renginio mokiniai nuotoliniu būdu dalyvavo jau dvyliktą kartą organizuotame ,,Europos egzamine“, kuriame pasitikrino žinias  apie Europos Sąjungos istoriją, institucijas, kultūrą, geografiją, kalbas. Išskirtinis dėmesys šiais metais buvo skirtas Europos atsigavimui po pandemijos, žaliajai ir skaitmeninei pertvarkai, Europos Sąjungos sveikatos sąjungai bei piliečių galimybėms ir dalyvavimui demokratiniame gyvenime.
Džiaugiamės savo pilietiškais mokiniais, kurie ne tik turi žinių apie ES, bet ir aktyviai jomis naudojasi. Kaip amerikiečių filosofas Džordžas Santajana yra pasakęs: „Kojomis žmogus turi įaugti į savo tėvynės žemę, bet jo akys teaprėpia visą pasaulį“.
Sveikiname visus su Europos diena! Linkime pasidžiaugti bendrais pasiekimais bei ateities planais.

Mokytoja Kristina Dubonienė ir MEPA komandos nariai
 

Europos diena Rukainių gimnazijoje
Europos dieną, kuri švenčiama kiekvienų metų gegužės 9-ąją, džiaugiamasi taika ir vienybe Europoje. Šią dieną kasmet švenčia tūkstančiai žmonių: klausosi koncertų, dalyvauja ekskursijose, diskusijose ir kituose renginiuose. Tačiau šias metais dėl pandemijos daugelis veiklų buvo vykdoma per nuotolį. Europos dienos išvakarėse Rukainių gimnazijos bendruomenė taip pat paminėjo šią dieną.
Nuo gegužės 4 dienos Rukainių gimnazijoje buvo vykdomos įvairios veiklos, susijusios su Europos diena. IVG klasėje vyko integruotos istorijos ir geografijos pamokos, skirtos Europos dienai. Gimnazistai prisiminė ES įkūrimo istoriją, apžvelgė ES institucijas. Buvo kalbama apie ES vertybes: laisvę, demokratiją, žmogaus teises. Per istorijos pamokas IIIG klasės jaunieji ambasadoriai paaiškino, kodėl Gegužės 9-ąją minima Europos diena. Gimnazistai diskutavo tema „Ką Europos Sąjunga daro jaunimo labui?“, vardino ES privalumus, nagrinėjo karikatūras, atliko užduotis (maisto ženklinimas). Taip pat IG klasės mokiniai kūrė emblemas, ES simbolius, dalyvavo protmūšyje.
Šią savaitę IG ir IIIG klasių mokiniams vyko netradicinės ekonomikos ir verslumo pamokos, kurios buvo skirtos artėjančiai Europos dienai paminėti. Per šias pamokas mokiniai pakartojo ir pagilino savo žinias apie eurą, nagrinėjo klausimus apie euro zoną, euro įvedimą, monetų ir banknotų vizualizaciją ir dizainą, Europos centrinį banką ir jo funkcijas. Po aptarimo mokiniai įsivertino savo žinias apklausoje „Euras aplink mus“.
Gegužės 6 dieną per lietuvių kalbos ir literatūros pamokas 6a klasės mokiniai, remdamiesi žiniomis apie padavimus, informacija apie Europos Sąjungą, kūrė padavimus apie ES šalis, jų miestus, lankytinus objektus. Sukurtus padavimus mokiniai pristatė ir aptarė (savo sukurtą padavimą perskaitė ir pati mokytoja). Šeštokai įsitikino, kad šiuolaikinių padavimų kūrimas – tai galimybė prisiminti tradicijas ir taip pat žaisti savo mintimis, vaizduote, žodžiais, o savo sukurtais atradimais ir išradimais pradžiuginti kitus žmones.
Priešmokyklinio ugdymo grupė ir pradinių klasių mokiniai taip pat paminėjo Europos dieną, prisijungdami prie virtualios parodos „Pažinkime Europos Sąjungą“. Pradinių klasių mokiniai pamokų metu daug kalbėjo apie Lietuvos įstojimą į Europos Sąjungą. Mokiniai susipažino su ES istorija, institucijomis, simboliais, laimėjimais. Interaktyvūs žaidimai, elektroninė knyga ir kitos naudingos nuorodos padėjo vaikams daugiau sužinoti apie Europą, Europos Sąjungą, o mokytojams – parinkti tinkamą veiklą savo mokiniams. Apsilankę svetainėje ,,Pažinkime Europą“ pradinių klasių mokiniai nuotaikingoje kelionėje laiku ir erdve atrado daugybę įdomiausių dalykų – sužinojo apie Europos Sąjungos šalis, žaidė žaidimus, dalyvavo viktorinose, kitose veiklose.
Gegužės 7 dieną IG-IVG klasių mokiniai pasitikrino savo žinias Europos egzamine, kurį sudarė 15 klausimų. Egzaminas vyko virtualioje erdvėje. Geriausias žinias parodė IG klasės mokinys Patryk Survio ir IIIG klasės mokinys Valdemar Moroz. Sveikiname juos!
Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė gimnazijos mokiniams pasiūlė gegužės 9 dieną kartu su visa Europa keliauti į virtualią muzikinę kelionę po skirtingas Europos šalis. Šventiniame Europos dienos koncerte pasirodys net 12 atlikėjų. Smagu, kad Rukainių bendruomenė prisijungs prie virtualaus koncerto.
Džiaugiamės, kad Europos dienos savaitė praėjo prasmingai, mokiniai sužinojo daug naujų dalykų, buvo labai aktyvūs ir kūrybingi.

Istorijos mokytoja Rasa Jachimovičienė
 

 Europos diena Valčiūnų gimnazijoje
 
Gegužės 9 d. visoje Europos Sąjungoje švenčiama Europos diena. Artėjant Europos dienai visą savaitę Valčiūnų gimnazijoje vyko įvairios virtualios veiklos šiai dienai paminėti: teminės pamokos, protmūšiai, prezentacijų pristatymai. 
Gegužės 7 dieną mokiniai dalyvavo LRT portalo nuotoliniame “Europos egzamine”. Geriausias žinias parodė IIIG klasės mokinė Jekaterina Rymaido. Sveikiname ją. 
Per technologijų pamokas mokiniai kūrė emblemas ir jomis pasipuošė. Per istorijos pamokas penktos klasės mokiniai dalyvavo viktorinoje apie Europos Sąjungą, šeštokai susipažino su Europos Sąjungos įkūrimo istorija, parodė savo žinias protmūšyje, kartu su septintos klasės mokiniais kreatyviai ir kūrybiškai pristatė piešinius  tema “Europos tautų nacionaliniai drabužiai”. Aštuntos klasės mokiniai dėliojo maršrutus po skirtingas šalis, rinko informaciją apie Europos sostines, žymius žmones, lankytinas vietas ir, aišku, kalbas. Atliko užduotį apie valstybių vėliavas. IG-IVG klasių mokiniai prisiminė ES įkūrimo istoriją, apžvelgė ES institucijas, Europos Parlamento funkcijas, sužinojo daugiau apie Lietuvos parlamentarus. Buvo kalbama apie ES vertybes: laisvę, demokratiją. IG ir IIG klasių mokiniai patobulino kompiuterinį raštingumą, rengdami virtualių  atvirukų, plakatų parodą apie Europos valstybes. 
Per anglų kalbos pamokas aštuntokai žiūrėjo videofilmus apie Europos Sąjungos atsiradimą, raidą ir veiklą, pasitikrino savo žinias ir sužinojo naujų faktų ir įdomybių varžydamiesi tarpusavyje komandomis viktorinoje anglų kalba “Susipažinkime su Europa”. IG ir IIIG klasės mokiniai, žiūrėdami trumpus videofilmus “Diena iš gyvenimo”, kartu su europiečiais “pragyveno” jų dieną. Mokiniai sužinojo, ką ES daro dėl mūsų ir kaip tai veikia mūsų gyvenimus. Kahoot programėlėje mokiniai varžėsi dėl Europos Institucijų žinovo vardo. 
Smagu, kad ir mes prisidėjome prie vis populiarėjančios Europos dienos šventimo Lietuvoje.

MEPA komanda

Gyventojams už paspirtukus ir kitas mažataršes judumo priemones – 6 mln. eurų

Previous article

Civilinės saugos pratybos: ryt bus tikrinama, kaip tarnybos pasirengusios reaguoti į branduolinę avariją

Next article

You may also like

More in Rajonas