Greitos naujienos

822,5 ha didėja valstybinės reikšmės miškų plotas

0

2021 05 12

Keturiose savivaldybėse bus patikslinti valstybinės reikšmės miškų plotai ir jų ribos, priskiriant jiems rezervuotus miškus, taip užtikrinant, kad iki šiol neracionaliai naudojami miškai pradėtų duoti naudą valstybei.

Vyriausybė trečiadienį pritarė nutarimo projekto „Dėl valstybinės reikšmės miškų plotų patvirtinimo“ pakeitimams, kurie patikslins 4 savivaldybių – Šilutės, Utenos, Trakų rajonų ir Neringos – valstybinės reikšmės miškų plotus ir jų ribas. Iš viso valstybinės reikšmės miškų plotas padidės 822,5 ha.

Šiuo nutarimu Valstybinės reikšmės miškų plotams priskiriami miškai, rezervuoti, bet nepanaudoti nuosavybės teisių atkūrimui ir kuriuose nebuvo vykdoma jokia ūkinė veikla. Tai leidžia šiuos plotus įtraukti į kompleksinę miškų ūkio veiklą. Nuo šiol šie šeimininkų neturintys, apleisti miškai bus tinkamai tvarkomi ir racionaliai naudojami.

Rezervinių miškų, kuriuose tik užtikrinama priešgaisrinė ir sanitarinė apsauga, plotas sudaro apie 7 proc. visų Lietuvos miškų. Vyriausybės programoje numatyta baigti žemės reformą, sprendžiant rezervinių miškų nuosavybės klausimą. Priskyrus šiuos miškus valstybinės reikšmės miškams, pagal LR Konstituciją jie tampa išimtine valstybės nuosavybe ir negali būti privatizuojami.

Vilniuje – mažiau rezervuotų parkavimo vietų ir daugiau būdų atsiskaityti už stovėjimą

Previous article

Vilnius sulaukė sprendimo, dar labiau artinančio prie daugiafunkcio komplekso statybų

Next article

You may also like