Rajonas

Vyriausybė nutarė švelninti karantino ribojimus

0

Trečiadienį vykusiame Vyriausybės posėdyje nuspręsta švelninti karantiną. Kavinės ir barai galės dirbti valandą ilgiau – iki 22 val., savaitgaliais galės veikti prekybos centrai, kurie neturi tiesioginio patekimo iš lauko, po ilgos pertraukos duris atvers kavinės, tiesa, tik galimybių paso turėtojams.
Laisvėja bendravimo galimybės
Nuo kitos savaitės plečiamas ratas asmenų, galinčių turėti artimus kontaktus. Nutarta leisti rengti asmenines šventes, kai uždarose erdvėse dalyvauja dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 5 asmenys, arba ne daugiau nei 10 asmenų, turinčių „galimybių pasą“, taip pat šventes atvirose erdvėse, kai dalyvauja ne daugiau nei dvi šeimos ir (ar) du namų ūkiai arba ne daugiau nei 10 asmenų. Taip pat, nuo kitos savaitės nuspręsta neriboti žmonių skaičius viename automobilyje.
 
Kavinės ir barai
Viešojo maitinimo įstaigos, restoranai, kavinės ir barai galės dirbti valandą ilgiau – iki 22 val. Prie vieno stalo galės susėsti ne 2, o 5 asmenys. Asmenys, turintys imunitetą, ir jaunuoliai iki 16 metų bus įleidžiami į vidų. Šie ribojimų švelninimai netaikomi naktiniams klubams. Viešbučiai galės atnaujinti maitinimo paslaugas.
 
Prekyba
Šeštadieniais ir sekmadieniais savo veiklą galės atnaujinti prekybos centrai ir turgavietės.
 
Paslaugos
Vyriausybė suvienodino reikalavimą visiems paslaugų teikėjams skirti 10 kv. m paslaugų teikimo plotą vienam paslaugos gavėjui.
 
Baseinai ir saunos
Leista pirčių paslaugas teikti visose vietose, ribojant asmenų skaičių iki 2 asmenų arba paslaugas teikiant vienos šeimos ir (ar) vieno namų ūkio nariams, o kai pirčių paslaugos teikiamos tik asmenims, turintiems Galimybių pasą – asmenų skaičiaus siūloma neriboti.
Taip pat leista teikti baseinų paslaugas ne daugiau kaip 50 asmenų (neįskaitant paslaugų teikėjų), užtikrinant 20 kv. m plotą vienam asmeniui, lankytojų registraciją ir kitas saugos priemones.
 
Sporto salės
Sporto galės neriboti klientų skaičiaus, jei sportuoti atvykę asmenys turės Galimybių pasą.
 
Renginiai
Per šeimos šventes uždarose patalpose galės būti dvi šeimos arba daugiausia 5 asmenys iš skirtingų šeimų. Atviroje erdvėje šventėje dalyvauti galės 10 asmenų. Asmenys turintys Galimybių pasą uždaroje erdvėje galės šventėje dalyvauti po 10 asmenų grupėje, tuo tarpu po atviru dangumi jų skaičius nebus ribojamas.
Reginiuose uždarose erdvėse, kaip ir iki šiol, be Galimybių paso, galės dalyvauti ne daugiau kaip 150 žiūrovų. Tuo tarpu renginiuose atvirose erdvėse galės dalyvauti ne daugiau nei 300 žmonių.
 
Švietimas
Kontaktinis profesinis ir aukštasis mokslas galės būti atnaujinti, tačiau studentai ir darbuotojai turi būti ištirti dėl COVID-19.
Pamokos ar paskaitos klasėje ar auditorijoje galės būti organizuojamos ne daugiau kaip 10 mokinių per 2 m atstumą. Jei patalpos yra didesnes ir kiekvienam asmeniui tenka 10 kv. m ploto, pamokose / paskaitose galės dalyvauti 11-30 asmenų.
 
Neformalusis švietimas
Neformaliojo švietimo veikla lauke gali būti organizuojama 25 vaikams/suaugusiems, uždarose patalpose – iki 10 žmonių. Vaikų stovykloje vienoje grupėje gali būti ne daugiau kaip 15 žmonių, reikalaujant 5 kv. m vienam asmeniui.
 
Galimybių pasas
Galimybių paso turėtojams visa veikla bus visiškai neribota arba tik iš dalies ribojama. Galimybių pasas bus suteikiamas COVID-19 persirgusiems žmonėms, pasiskiepijusiems nuo šios ligos ar pasidariusiems testą, kurio rezultatas yra neigiamas. Galimybių pasu galės naudotis žmonės, kuriems COVID-19 buvo patvirtintas PGR arba antigeno testu.
 
Ekskursijos
Ekskursijos (tiek lauke, tiek viduje) gali būti organizuojamos ne daugiau kaip 25 žmonėms. Ekskursijose dalyvaujantys asmenys turėtų užsiregistruoti iš anksto.
 
Laidotuvės
Didinamas asmenų, kuriems leidžiama dalyvauti laidotuvėse, skaičius. Iki šiol laidotuvėse buvo leidžiama dalyvauti ne daugiau nei 10 asmenų, dabar leista šį skaičių didinti iki 50 asmenų.

Asociatyvi nuotr. unsplash.com

Samorząd Rejonu Wileńskiego rozpoczął projekt niszczenia barszczu Sosnowskiego

Previous article

Teisinės korekcijos leis apdorotą nuotekų dumblą panaudoti naudingiausiais būdais

Next article

You may also like

More in Rajonas