Greitos naujienos

Naujasis Lietuvos teritorijos bendrasis planas artėja link finišo

0

2021 05 26

Naujojo Lietuvos Respublikos teritorijos bendrojo plano (LRBP) parengimas artėja prie pabaigos – Aplinkos ministerija jau baigė jį derinti su kitomis ministerijomis. 

Šis  procesas vyko du mėnesius. Ministerijos turėjo aptarti pastabas, argumentus, rasti kompromisus ir priimti sprendimus, kokia ateityje bus Lietuva. Po konstruktyvių diskusijų LRBP sprendiniams pritarė visos 14 ministerijų.

Šiuo metu LRBP tikrina Valstybinė teritorijų planavimo ir statybos inspekcija prie Aplinkos ministerijos. Gavus jos  teigiamą išvadą, LRBP bus teikiamas tvirtinti Vyriausybei. Planuojama, kad Vyriausybė šį strateginį teritorijų planavimo dokumentą galėtų svarstyti jau birželį. 

Seimas LRBP koncepciją – ilgalaikę Lietuvos viziją iki 2050 m. – yra patvirtinęs praėjusių metų vasarą. Vyriausybės tvirtinami LRBP sprendiniai bus numatyti dešimčiai metų–  iki 2030-ųjų.

Su patikslintu pagal visuomenės ir ministerijų pastabas LRBP  galima susipažinti LRBP puslapyje  arba TPDRIS puslapyje, pasirinkus „planuojamų teritorijų paieška“, „TPD numeris“ laukelyje įvedus Nr. K-NC-00-17-288. 

Rengiant LRBP buvo gauta  daugiau nei 2000 visuomenės ir suinteresuotų institucijų pasiūlymų jam tobulinti. Aplinkos ministerija atsižvelgė į pusę jų.

Naujasis LRPB yra erdvinio teritorijų planavimo dokumentas, nustatantis teritorijos erdvinio vystymo įgyvendinimo gaires, valstybės teritorijos erdvinę struktūrą ir jos elementus. Jis užtikrina Lietuvoje galiojančių ir kuriamų strateginių planavimo dokumentų, susijusių su teritorijomis, suderinamumą ir visų šalies strategijų erdvinį integralumą, padeda suderinti įvairias veiklas – verslo, žemės ūkio, turizmo, rekreacijos, aplinkos ir kultūros paveldo apsaugos, infrastruktūros ir kt.

 

Apel do mieszkańców o pomoc w ustaleniu sprawcy zanieczyszczenia

Previous article

Kelionę į didelių gabaritų aikštelę kviečiama pradėti žvilgtelėjus internetinį puslapį www.vaatc.lt

Next article

You may also like