Rajonas

Prie Rastinėnų pradinio ugdymo skyriaus – naujas šiltnamis mažiesiems sodininkams

0

Vilniaus rajono Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklos Rastinėnų pradinio ugdymo skyriaus mokiniai su nekantrumu laukė tikro pavasario ir daugiau šilumos. Priežastis buvo naujas šiltnamis prie mokyklos.
Bet prieš pradedant darbus turėjome užsiėmimą apie pavasarį, kurio tikslas skatinti smalsumą, domėjimąsi, kūrybiškumą, taip pat rūpintis ir jaustis atsakingais ir kantriais. Su vaikais žiūrėjome filmukus apie pavasarį, sužinojome apie įvairių rūšių daržoves, pažinome pavasarines gėles, kurias galima pasodinti ankstyvą pavasarį. Prisiminėme ir įrankius, reikalingus darbui sode. Tada mokiniai pasodino laiškinius svogūnus, pasėjo salotas ir gėles. Vaikai taip puoselėjo daržoves, kad per trumpą laiką ant palangės užaugino svogūnų laiškus ir galėjo patys paruošti ir paragauti salotas. Tai mokiniams suteikė daug džiaugsmo.
Saulė šildė vis labiau todėl atėjo laikas pradėti darbus šiltnamyje. Norint pasodinti daržovių, reikėjo sukasti žemę, išpurenti dirvą. Mokiniai kaip darbščios skruzdėlės: kasė, vežė žemę, sodino pomidorų, paprikų ir porų daigus, kuriuos padovanojo mūsų mokyklos darbuotoja ponia Irena Lipnevič. Taip pat šiltnamyje pasodinome anksčiau kartu užaugintas salotas ir pasėjome ridikėlius. Kiekvienas mokinys įdėjo daug darbo ir pastangų, o užsiėmimas jiems buvo labai įdomus. Vaikų įsitraukimas pranoko mūsų lūkesčius.
Džiaugiamės nauju šiltnamiu ir didžiuojamės savo mažaisiais sodininkais.
Kai mūsų daržovės užaugs, jos bus vitaminų šaltiniu.
 
Vilniaus rajono Sudervės Mariano Zdziechovskio pagrindinės mokyklosSocialinė pedagogė Agata Jačnik

Mokesčio už aplinkos teršimą mokėtojams – aiški sunaudotų degalų apskaitos tvarka

Previous article

Žinia apie Vilniuje sukurtą „Portalą“ apskriejo pasaulį: lygina su mokslinės fantastikos kūriniais

Next article

You may also like

More in Rajonas