Greitos naujienos

Pasaulinę aplinkos dieną visi kviečiami į Žaliųjų idėjų festivalį Prezidentūros kieme

0

2021 06 03

Šeštadienį, birželio 5-ąją, Pasaulinę aplinkos dieną, visi turintieji Galimybių pasą kviečiami į šiai progai skirtą Žaliųjų idėjų festivalį, kuris vyks Prezidentūros kieme nuo 10 val. iki 18 val. Renginio programą galima rasti čia.

Festivalio metu bus surengta Žaliųjų idėjų mugė. Bus galima pakeliauti po šalies saugomas teritorijas, iš Vilniaus persikelti į sengirę, susipažinti su rečiausiais Lietuvos paukščiais, pamatyti iš arti bičių gyvenimą, Lietuvoje rastas mamuto liekanas, susipažinti su ekologinio dizaino tendencijomis ir žaliųjų pastatų statyba, atsisėsti prie lietuviškų elektrinių autobusų vairo, pačiupinėti gigantišką droną, kuriuo matuojama oro kokybė, išmokti pasigaminti naujų dalykų iš nenaudojamų daiktų ir kt.

12 val. „Žalios Lietuvos“ deklaraciją paskelbs Lietuvos Prezidentas Gitanas Nausėda, Europos Komisijos viceprezidentas Fransas Timmermansas ir eurokomisaras Virginijus Sinkevičius. Jie pakvies prisijungti kuriant žalesnę ir švaresnę Lietuvą pasirašant šį dokumentą interaktyviuoju būdu.

13.30 val. Aplinkos ministerija pakvies į diskusiją ,,Kas yra Žaliojo kurso užsakovas: politikai ar visuomenė?“. Joje dalyvaus aplinkos ministras Simonas Gentvilas, VU TSPMI direktorė doc. dr. Margarita Šešelgytė, Lietuvos moksleivių sąjungos prezidentė Karolina Pralgauskytė, Aplinkosaugos koalicijos pirmininkė Lina Paškevičiūtė ir Lietuvos pramonininkų konfederacijos prezidentas Vidmantas Janulevičius.

Be šios diskusijos, festivalio metu bus surengtos dar dvi: 11 val. Energetikos ministerija organizuos diskusiją „Šviesūs ir šilti namai“, 16 val. Susisiekimo ministerija  – diskusiją „Darnus ir žalias susisiekimas – laisvė judėti visiems“.

15 val. Prezidentūroje bus įteiktos Aplinkos ministerijos Viktoro Bergo ir Juozo Virbicko premijos.

Žaliųjų idėjų festivalis Vilniuje – vienas iš daugybės Pasaulinei aplinkos dienai skirtų renginių, kurie vyks dar 149 valstybėse. Kasmet Pasaulinę aplinkos dieną organizuoja vis kita šalis, kurioje vyksta oficialios šventės. Šių metų šeimininkas – Pakistanas. Pakistano vyriausybė planuoja išplėsti ir atkurti šalies miškus per „10 milijardų medžių cunamį“. Taip Pakistanas prisideda prie pasaulinių pastangų atkurti ekosistemas.

Ekosistemų atkūrimas – pagrindinė šiemetinės Pasaulinės aplinkos dienos tema. Jas galima atkurti įvairiais būdais: auginti medžius, žalinti miestus, atkurti sodus, keisti mitybą ar valyti upes ir pakrantes. Skaičiuojama, kad nuo dabar iki 2030 m. Žemėje atkūrus 350 mln. ha sunykusių sausumos ir vandens ekosistemų, jų paslaugos galėtų būti įkainotos daugiau kaip 7 trln. eurų. Ekosistemų atkūrimas leistų pašalinti iš atmosferos nuo 13 iki 26 gigatonų šiltnamio efektą sukeliančių dujų. Manoma, kad ekonominė atkūrimo nauda būtų devynis kartus didesnė už investicijų kainą, o neveikimas bent tris kartus brangesnis nei ekosistemų atkūrimas.

Šiemetinės Pasaulinės aplinkos dienos šūkiu „Permąstyk. Atnaujink. Atkurk“ planetos gyventojai skatinami darniai sugyventi su gamta ir ja rūpintis.

Viešojo transporto pakeitimai: talpesni ir dažnesni autobusai Tėvo dieną, laikini nukreipimai Kareivių g.

Previous article

Strateginis plėtros planas iki 2030 m. – kviečiame teikti pasiūlymus

Next article

You may also like