Lietuva

A. Armonaitė: nenormalu, kad visuomenė iki šiol nežino būsimos MMA, situacijos dėl PVM

0

Dalinkitės

Ekonomikos ir inovacijų ministrė Aušrinė Armonaitė sako, kad nėra normalu, jog visuomenė iki šiol nežino, kokia kitais metais bus minimali mėnesinė alga (MMA) ar galutinių sprendimų dėl pridėtinės vertės mokesčio (PVM) lengvatų verslui.

„Ne, nenormalu“, – TV3 televizijai antradienį sakė A. Armonaitė.

„Reikia, matyt, labiau tartis, čia gal mums Vyriausybėje“, – teigė ji, paklausta, ką daryti, kad tokių situacijų nebūtų.

Vyriausybė iš esmės yra sutarusi nuo kitų metų MMA didinti 15 proc. iki 840 eurų, neatskaičius mokesčių, tačiau galutinį sprendimą tikisi priimti dėl šio dydžio sutarus Trišalei tarybai.

Tuo tarpu tarybai, sudarytai iš Vyriausybės, profsąjungų ir verslo atstovų, kompromiso rasti nepavyksta.

Darbuotojų atstovai siūlo MMA didinti daugiau, nei siūlo Vyriausybė, o verslui atstovaujančių organizacijų nariai – mažiau.

Keliasdešimt viešbučių ir restoranų savininkų bei vadovų antradienį šalia Vyriausybės rūmų protestavus dėl planų nebetęsti lengvatinio PVM tarifo maitinimo įstaigoms, premjerė Ingrida Šimonytė pakartojo, jog lengvata baigs galioti šių metų pabaigoje.

Tačiau A. Armonaitė siūlo lengvatą tęsti.

„Ne paslaptis, kad mūsų pozicijos išsiskiria“, – sakė ministrė.

Keturi Darbo partijos atstovai Seime antradienį taip pat registravo siūlymą PVM lengvatą apgyvendinimo ir maitinimo paslaugoms pratęsti iki 2023 metų gruodžio 31-osios.

Autorius Saulius Jakučionis

BNS

G. Skaistė: apskaičiuoti lėšų poreikį elektros ir dujų subsidijoms – sudėtinga

Previous article

Kremlius teigia, kad okupuoti Ukrainos regionai nubalsavo už aneksiją

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva