Lietuva

A. Lukašenkos režimas nesiliaus ir ateityje testuoti Vakarų vienybės, perspėja G. Nausėda

0

Baltarusijos autokratinio vadovo Aliaksandro Lukašenkos režimas ir ateityje nesiliaus testuoti Vakarų šalių vienybės, sekmadienį perspėjo Lietuvos prezidentas.

„Galime net neabejoti, kad Lukašenkos režimas ir jam paramą reiškiančios jėgos nesiliaus ir toliau testuoti visomis priemonėmis ir taktikomis Vakarų pasaulio vienybę“, – per spaudos konferenciją Vilniuje sakė Gitanas Nausėda.

Spaudos konferencija surengta po susitikimo su NATO generaliniu sekretoriumi Jensu Stoltenbergu, Europos Komisijos pirmininke Ursula von der Leyen (Urzula fon der Layen) ir Lietuvos premjere Ingrida Šimonyte. Per susitikimą aptarta saugumo situacija regione, padėtis Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje.

G. Nausėda bendrą NATO ir Europos Komisijos vadovų vizitą į Lietuvą pavadino itin svarbiu solidarumo, pramos ir palaikymo Lietuvai ženklu.

Anot jo, situacija Europos Sąjungos ir Baltarusijos pasienyje tebėra įtempta ir sunkiai prognozuojama.

„Jei saugumo situacija dar labiau komplikuotųsi, neatmetame, kad galėtume kreiptis prašyti konsultacijų pagal ketvirtąjį NATO straipsnį. Tai gali daryti bet kuri NATO sąjungininkė, kai mato, kad kyla grėsmė jos saugumui ir teritoriniam vientisumui“, – teigė Lietuvos prezidentas.

Anot jo, taip pat nerimą kelia Rusijos karių telkimas Ukrainos pasienyje.

„Nerimą kelia ir dar vienas procesas – visiška karinė Baltarusijos integracija į Rusijos karines struktūras ir doktrinas. Tai atneša naujų iššūkių NATO kolektyviniam saugumui. NATO turėtų atitinkamai koreguoti savo planus, strategiją ir taktiką, turi būti pasirengusi galimam atsakui“, – tvirtino G. Nausėda.

Autorė Jūratė Skėrytė

kaunieciams.lt

Šv. Kalėdos, kai įsakyta drebėti

Previous article

Popiežius: migrantai neturėtų tapti politinės kovos „įrankiais“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva