Pasaulis

Bėgimo iš Chersono rusiška pasaka

0

Dalinkitės

Ukrainiečiams vejant okupantus, pastarieji rėžia savo propagandinę versiją. Objektyvumo dėlei pristatau.  Rusijos generalinis štabas, kurį cituoja leidinys “Komsomolskaya Pravda”, pateikia savo bėgimo iš anksčiau okupuotų Ukrainos teritorijų aprašymą ir analizę.

“<…priešas (jo paties duomenimis) Chersono kryptimi turėjo 60 000 vyrų. Šis santykis – dvigubai didesnis už mūsų pajėgumus – iš esmės lėmė sprendimą išvesti karius. Čia lėmė rūpestis išgelbėti žmonių gyvybes. Ar prisimenate, ką sakė specialiųjų operacijų pajėgų vadas generolas Sergejus Surovikinas? “Kariuomenė išvedama siekiant išsaugoti karių ir mobilizuotųjų gyvybes.”

Į kairįjį Dnipro krantą, kaip teigia minėti šaltiniai, atitraukta 5 000 vienetų Rusijos karinės technikos.

“Dešiniajame Dnipro krante neliko nė vieno karinės technikos ir ginkluotės vieneto. Visi Rusijos kariai perėjo į kairįjį krantą”, – rašoma Rusijos gynybos ministerijos pranešime. – Personalo ar įrangos nuostolių nebuvo. Visiems civiliams, kurie norėjo palikti dešinįjį Chersono srities krantą, buvo padedama evakuotis.”

Pranešama, kad iš dešiniojo kranto buvo “evakuota” 115 000 gyventojų.

Kaip buvo organizuojamas mūsų karių išvedimas?

Pasak rusų, prieš pasitraukdami iš savo pozicijų, jų kariai vietovėje ir keliuose sukūrė “daugiasluoksnes” minas. Tai, anot jų,  jau davė rezultatų: vien Oleksandrivkoje Ukrainos karinės formuotės esą neteko trijų šarvuočių ir iki būrio naikintuvų.

Rusų pajėgoms pasitraukus iš Chersono, Antonovo tiltas per Dneprą (du jo tarpatramiai) buvo susprogdintas, kad Ukrainos kariuomenė negalėtų jo panaudoti puolimui. Taip pat buvo sugadintas geležinkelio tiltas.

Pagrindinės rusų pajėgos į kairįjį Dnipro krantą persikėlė naktį, laikydamosi šviesos maskuotės taisyklių. Migla abiejuose Dniepro krantuose taip pat, Rusijos generolų teigimu, padėjo jų kariams. Pasak jų, Ukrainos ir JAV artilerijos pajėgos bandė smogti perėjoms prie Chersono ir Naujosios Kachovkos, paleisdamos į jas ištisus “paketus” raketų HIMARS, nukreiptų iš JAV kosminių palydovų. Tačiau rusų oro gynyba, kaip rašoma, veikė patikimai ir dengė pasitraukimą.

Kas bus toliau?

Pagrindinė rusų karių užduotis, kaip teigia Rusijos Generalinis Štabas, kairiajame Dnipro krante – sukurti gynybos liniją, kuri neleistų priešui veržtis per upę. Platus vandens barjeras jiems esą padeda. Na, kol kas turbūt tikrai. Tuo pat metu bus, kaiop nurodoma, pergrupuojamos kariuomenės pajėgos (visai įmanoma, kad jos bus ruošiamos būsimam kontrpuolimui ir nebūtinai šioje vietoje). Tačiau tai, kaip pabrėžiama, nereiškia, kad kairiajame krante Rusijos kariuomenei nekyla rimtesnių grėsmių.

Ukrainiečių formuotės, sustiprintos NATO kariškių (apie 5 tūkst. užsieniečių, daugiausia lenkų), prisidengusios, kaip teigia rusai, samdinių vardu, gali bandyti smogti į užnugarį iš Zaporožės. Todėl specialiosios operacijos štabas jau imasi priemonių, kad mūsų kariai neatsidurtų “strategiškai beviltiškoje padėtyje”.

Žodžiu, “šlovingas ir nenugalimas” Rusijos puolimas tęsiasi, net jei tai bėgimas. Kartu verta pastebėti, jog Kremlius nesiliauja naikinęs civilinę Ukrainos infrastruktūrą. Gi Rusijos giluminė infrastruktūra nėra pasiekiama ukrainiečių priemonėmis.

Tomas Čyvas

Ukrainiečių vėliava vėl plevėsuos Chersone- okupantai bėga

Previous article

Ant dviejų kėdžių

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis