Lietuva

Darbo inspekcija tiria elektra nutrenkto „Lifosos“ darbuotojo žūtį

0

Valstybinė darbo inspekcija (VDI) tiria antradienį Kėdainių fosforo trąšų gamybos bendrovėje „Lifosa“ įvykusią žūtį, kai darbuotojas buvo nutrenktas elektra.

Apie antradienį pradėtą tyrimą, kurį dalyvaujant įmonės bei jos darbuotojų atstovams, atlieka VDI Kauno teritorinio skyriaus inspektorius, BNS patvirtino institucija.

„Rengiama įvykio vietos schema. Renkama įvykiui reikšminga medžiaga, apklausiami įvykio liudininkai žodžiu ir raštu, renkama ir analizuojama įmonės su darbuotojų sauga ir sveikata susijusi dokumentacija, analizuojama kitų institucijų turima įvykiui reikšminga informacija“, – teigiama VDI komentare BNS.

Pasak inspekcijos, informacija apie galimas nelaimės priežastis nepabaigus tyrimo nėra skelbiama. VDI teigimu, įvykis turi būti ištirtas per 20 darbo dienų, o jeigu reikalingi duomenys iš ikiteisminio tyrimo institucijų ar teismo medicinos įstaigų, tyrimas turi baigtas per 10 darbo dienų nuo jų gavimo.

VDI taip pat patvirtino, kad tiriant nelaimę nuo trečiadienio pasitelkti Valstybinės energetikos reguliavimo tarybos (VERT) ekspertai.

„Lifosos“ technikos direktorius Tomas Janonis sakė, kad pati bendrovė tyrimo neatliks – jos bei darbuotojų atstovai dalyvaus VDI tyrime.

„Vyksta tyrimas, tiria Valstybinė darbo inspekcija. Vakar buvo ekspertai atvažiavę iš VERT, kol kas vyksta tyrimas. Imami šalia buvusių žmonių parodymai“, – BNS teigė T. Janonis.

„Sunkius ir mirtinus (atvejus – BNS) tiria Valstybinė darbo inspekcija. Mes tik galime dalyvauti iš šalies“, – kalbėjo jis.

Kaip anksčiau pranešė bendrovė, nelaimingas atsitikimas antradienį įvyko per planinius gamyklos remonto darbus, įmonės darbuotojui patyrus traumą elektra.

Autorius Giedrius Gaidamavičius

BNS Verslo naujienų skyrius

Atmintinė paspirtukininkams: Vilnius primena saugaus judėjimo taisykles

Previous article

Pasaulio sveikatos organizacijos atstovas: beždžionių raupai karantinu nekvepia (Video)

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva