Naujienos

DEKORATYVINĖS SKALDOS PANAUDOJIMAS

0

Dekoratyvinė skalda mūsų kasdienybėje yra naudojama tiek dažnai ir pačiais įvairiausiais ir netikėčiausiais būdais, jog be jos sunkiai įsivaizduojame savo gyvenimą. Tokį platų šio produkto panaudojimą lemia ne tik jo ilgaamžiškumas, nedidelė kaina, bet ir tai, jog skaldos danga į žemesnį dirvos sluoksnį leidžia patekti orui ir vandeniui, todėl netrukdo aplinkai. Be to ši skalda mūsų namų aplinkoje spinduliuoja ramybę, kuri mums padeda jaustis jaukiai.

Dekoratyvinė skalda mūsų namų aplinkoje

Spalvingi, įvairiausių formų dekoratyvinės skaldos produktai puikiai tinka papuošti mūsų privačių valdų kraštovaizdį, namų kiemą, jie papuoštai aplinkai garantuoja estetiškai skoningą bendrą vaizdą, kiekvienai jo detalei suteikdama natūralumą, solidumą, originalumą ir dominuojančių spalvų darną.

Be to, dekoratyvinės skaldos panaudojimui nereikia didesnių investicijų. Ji nepamainoma priemonė, kai tvarkome ir puošiame kiemo, sodų bendrijos ar kitokios priklausomybės privačias valdas arba visuomeninius-bendruomeninius objektus. Ją kuo mieliausiai galima panaudoti ir gražinant visuomeninių pastatų – bendruomenių namų, kultūros ir švietimo įstaigų aplinką, kuriant joje gėlynus, alpinariumus, fontanėlius, baseinėlius ir pan.

Dekoratyvinės skaldos panaudojimas kapinėse

Kadangi kapinėse darosi nebemadinga gėlių darželius, kurių priežiūrai reikia sugaišti daug laiko, kelis kartus per metus keisti ant kapo augančius augalus. Pavyzdžiui, anksti pavasarį ant kapo sodinamos, vėliau jas pakeičia ledinukės, gvazdikai ar kitokios gėlės, o rudenį gelbsti viržiai. Todėl dauguma kapines prižiūrinčių žmonių renkasi dekoratyvinę skaldą, nes ji kainuoja tikrai pigiau už nuolat keičiamus gėlių daigus. Paskaičiavus, kiek pinigų gėlėms išleidžiama per keletą metų, jų vieton perkant ilgaamžę skaldą, finansinė nauda akivaizdi.

Be to, esant įtemptam šiuolaikiniam gyvenimo tempui, vis mažiau lieka laisvo laiko kapinių priežiūrai ir lankymui. Todėl dekoratyvinės skaldos naudojimas kapinėse leidžia apsidrausti nuo būtinybės dažnai lankyti kapavietes, nes nebereikia jų puošti augalais, nuolat juos ravint ir kartas nuo karto persodinant nuo pavasario iki rudens.

Dekoratyvinė skalda ir gyvūnėlių laikymas namuose

Be dekoratyvinės skaldos neišsiversite ir tada, jei norėsite savo namuose apgyvendinti kokį nors šaltakraujį roplį arba įsirengti akvariumą su egzotinėmis pačių įvairiausių spalvų žuvytėmis. Jei namuose svajojate laikyti vėžlį, jums reikės pasirūpinti ir dideliu terariumu, kad gyvūnas jame galėtų jaukiai jaustis, terariumo kertėje būtina suformuoti dekoratyvinių akmenukų kalvelė. Ji bus reikalinga tam, kad vėžlys galėtų ant jo užsiropšti ir pasišildyti specialios kaitrinės lempos šviesoje. O jeigu terariume laikysite kelis vėžlius, jie po susiporavimo šią kalvelę galės panaudoti savo sudėtų kiaušinių perėjimui.

O jeigu jums prie širdies labiau akvariuminės žuvytės, jų buveinės pagrindą būtina iškloti specialia smulkių akmenukų skalda. Jos kaina nebus didelė, nes tokios skaldos nereikia daug užpilti. Ji reikalinga tam, kad žuvelėms sudarytų ežero ar jūros dugno iliuziją. Auginantiems tik vieną auksinę žuvelę vazos formos akvariume galima pirkti tiek vienos spalvos, tiek įvairiaspalvę dekoratyvinę skaldą. O tiems, kurie namuose laiko labai didelį kelių šimtų litrų talpos akvariumą, būtina atsiminti, jog visas jo dugnas privalo būti išklotas dekoratyviniais akmenukais. Tiesa, verta žinoti ir tai, jog per storas skaldos sluoksnis irgi nėra gerai, nes tada akvariume mažiau belieka erdvės žuvelėms, sunkiau būna jų buveinę valyti ir tinkamai prižiūrėti.

Dekoratyvinė skalda Vilniuje parduodama kaip ir visuose kituose didžiuosiuose šalies miestose, ši prekė parduodama yra fasuota į įvairaus svorio pakuotes. .

Planuojama darželio-mokyklos „Vilija“ pastato rekonstrukcija – bus tvarkomi želdynai

Previous article

Pedikiūro frezos antgaliai, ką reikia žinoti juos renkantis?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Naujienos