Pasaulis

Dėl pasienyje esančių 23 tūkst. lenkų karių Baltarusija sako nerimaujanti dėl provokacijų

0

Baltarusijos saugumo tarybos valstybės sekretorius Aliaksandras Valfovičius išreiškė nerimą dėl galimų provokacijų dėl lenkų karių sutelkimo prie sienos dėl migracijos krizės.

„Tai negali nekelti nerimo kariškiams. (…) Viskas, kas yra padaryta pasienyje, gali išprovokuoti situaciją. Tai kaip žiežirba“, – sakė jis interviu televizijos kanalui STV.

Pasak jo, prisidengiant kova su nelegalia migracija, pabėgėliais, tam, kad būtų sukurta uždanga Europoje, vien Lenkijos teritorijoje sukurta karinė grupuotė, kurioje priskaičiuojama 23 tūkst. žmonių, iš jų maždaug 15 tūkst. yra įvairių karinių tipų pajėgų atstovai.

„Ir veikiausiai tos beprotiškos galvos mano, kad mes pasiduosime panikai, įskaitant ir tai, kad kariuomenės vadas duos įsakymą pasiųsti karius prie sienos. O tai jau gali privesti prie pasienio incidento, kuris nuo mažų nedidelių pagal mastą kovinių veiksmų gali privesti prie didelio masto karo. Mes į šiuos reikalus žvelgiame sveiku protu ir neleisime mūsų provokuoti. Žinoma, atsaką duoti mes esame pasirengę. (…) Mūsų pajėgos ir ištekliai yra pasirengę veikti adekvačiai tuo atveju, neduok Dieve, jeigu kiltų kokių nors provokacijų“, – pareiškė A. Valfovičius.

Šiemet į Lietuvą, Latviją ir Lenkiją per Baltarusiją atvyko keli tūkstančiai nelegalių migrantų, daugiausia Irako piliečių. Lietuvoje ir Lenkijoje dėl migracijos krizės pasienyje buvo įvesta nepaprastoji padėtis bei imta statyti fizinius barjerus.

Europoje nelegali migracija yra laikoma Baltarusijos režimo „hibridine agresija“.

kaunieciams.lt

Vilnius įžiebė pagrindinę Kalėdų eglę Katedros aikštėje

Previous article

Rajoniniuose keliuose eismo sąlygos yra sudėtingesnės, teigia kelininkai

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis