Lietuva

Elektros dar neturi apie 40 tūkst. klientų, tiekimas atstatytas 105 tūkst. namų ūkių

0

Lietuvoje dėl didelio vėjo penktadienį elektros dar neturi apie 40 tūkst. klientų, tiekimas atstatytas maždaug 105 tūkst. namų ūkių, pranešė bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO).

Pasak pranešimo, gedimai dėl itin stipraus vėjo fiksuojami visoje šalyje, iš viso dirba 155 brigados.

ESO pažymi, kad audra per trumpą laiką praūžė per visą šalį, jai besitęsiant buvo sudėtinga ir pavojinga šalinti gedimus ir daryti apžiūras, medžiai krito prie gedimus tvarkančių specialistų.

Meteorologų duomenimis, penktadienį užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija.

Šilutės rajone jis pasiekė katastrofinio vėjo greičio kriterijų – 35,5 metrų per sekundę (apie 128 km/h). Stiprus vėjas medžius rovė su šaknimis, jie krisdami pažeidė elektros oro linijas.

Lietuvos elektros perdavimo sistemos operatorė „Litgrid“ informavo, kad dėl stipraus vėjo padarytos keliose Lietuvos vietose buvo nutrauktos elektros perdavimo linijos.

Apie 10.30 val. buvo atsijungusi elektros oro linija Leipalingis-Merkinė-Varėna, dar po 45 minučių – oro linija Matuizos-Varėna-Merkinė. Dėl to elektros tiekimas buvo nutrauktas Varėnos, Merkinės ir Matuizų apylinkėse. Daliai Varėnos elektros vartotojų elektros tiekimas atstatytas pasinaudojant ESO tinklu.

Elektros perdavimo oro linijos Matuizos-Varėna-Merkinė veikla atkurta 16 val. 29 min., pranešė „Litgrid“.

11.38 val. buvo atsijungusi oro linija Utena-Antalgė-Skiemonys, tačiau šis gedimas greitai sutvarkytas įjungiant įtampą iš Antalgės transformatorių pastotės.

Anot bendrovės, visos jos prižiūrimos aukštos įtampos elektros linijos vakare veikia be sutrikimų.

ESO primena, kad pernai kovą per siautusią audrą „Laura“ vėjo greitis siekė 28–31 metrų per sekundę, tuomet be elektros buvo likę daugiau kaip 250 tūkst. gyventojų.

Autorė Milena Andrukaitytė

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

kaunieciams.lt

Didžiausias pasiekimas dėl Kinijos – ES šalių solidarumas, teigia G. Landsbergis

Previous article

Atminties pri(ch)vatizacija – istorikė Rasa Čepaitienė apie Sausio 13-osios minėjimą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva