Lietuva

G. Nausėda dėkojo politiniams kaliniams ir tremtiniams

0

Sveikindamas politinių kalinių, tremtinių ir laisvės kovų sąskrydžio dalyvius Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda dėkojo už laisvės idėjos puoselėjimą ir jos perdavimą jaunajai kartai, taip pat aktyvią pilietinę veiklą.

Anot prezidento, kasmetinis sąskrydis „mums visiems primena ilgą Lietuvos kelią į nepriklausomybę ir sudėtas nesuskaičiuojamas aukas“.

„Dėkoju Jums už tai, kad metai iš metų puoselėjate laisvės idėją ir perduodate ją jaunajai kartai. Tėvynės meilė, išsaugota istorinė atmintis, aktyvi pilietinė veikla – tai Jūsų dovanos mums visiems. Iš Jūsų mes mokomės, kaip išlaikyti aiškią moralinę laikyseną ir ryžtingai siekti užsibrėžtų tikslų. Visada buvote ir liksite tie, kurie neleidžia Lietuvai iškrypti iš kelio“, – sakė G. Nausėda.

Pasak prezidento, šiomis dienomis, kai su nerimu sekamos naujienos „iš priešo žiauriai puolamos ir draskomos Ukrainos, mums vėl reikalingas toks ryžtas, kokį Jūs demonstravote daugelio negandų ir išbandymų akivaizdoje“.

„Linkiu, kad Jūsų pavyzdys ir toliau būtų įkvėpimo šaltinis visiems Lietuvos žmonėms. Tegul per amžius mus lydi vienybė ir drąsa kovoti už tai, kuo tikime. Ir tegul mūsų laisvės priešai mato, kad Lietuvoje tebėra gyva rezistencijos dvasia“, – kalbėjo šalies vadovas.

Sąskrydis šeštadienį prasidėjo eitynėmis iš miesto stadiono į Dubysos slėnį, kur buvo laikomos šv. Mišios.

Sąskrydyje įrengta partizanų stovykla, kurioje vyks jų gyvenimo rekonstrukcija, demonstruojamos partizanų uniformos ir ginklai. Diskusijų palapinėje rengiamos diskusijos, knygų pristatymai.

Renginyje dalyvauja premjerė Ingrida Šimonytė, Seimo nariai.

Sovietinės okupacijos metu iš Lietuvos ištremta daugiau kaip 130 tūkst. žmonių, taip pat tūkstančiai žuvo lageriuose.

BNS, Lietuvos naujienų skyrius

Laukimas baigėsi: Valančiūnas ir Sabonis treniruojasi kartu su rinktine

Previous article

Nemuno deltos regioniniame parke vyks šienpjovių čempionatas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva