Pasaulis

Italija kaltinama neteisėtai atsisakanti įsileisti migrantus

0

Humanitarinės grupės sekmadienį pareiškė, kad Italija pažeidė tarptautinę teisę, atsisakydama įsileisti iš jūros ištrauktus migrantus, o Vokietijos labdaros organizacija pareiškė, kad imsis teisinių veiksmų prieš Romą.

Gelbėjimo laivams Katanijoje laukiant leidimo išlaipinti visus iki paskutinio žmogaus, migrantų gelbėjimo karštoji linija pranešė, kad dar apie 500 žmonių susidūrė su sunkumais pavojingame Viduržemio jūros migracijos kelyje.

Vienas pirmųjų iš pagalbos organizacijos „Gydytojai be sienų“ (MSF) valdomo laivo „Geo Barents“ išlipo kūdikį su violetine kepure nešiojantis tėvas.

Jis buvo vienas iš 357 laimingųjų, kuriems buvo leista išsilaipinti. Italija to neleido padaryti 215 kitų asmenų.

Anksčiau tą pačią dieną vietos valdžia priėmė 144 žmones, įskaitant vaikus ir ligonius, iš su Vokietijos vėliava plaukiojančio laivo „Humanity 1“, tačiau atsisakė įsileisti 35 suaugusius vyrus migrantus, pranešė labdaros organizacija „SOS Humanity“.

Anot jos, tada laivui buvo „įsakyta išplaukti iš Katanijos uosto“, tačiau jo kapitonas atsisakė.

Labdaros organizacija teigė, kad Italijos valdžios pareigūnai po „trumpos medicininės apžiūros“ nusprendė, kad 35 suaugusieji yra „sveiki“, tačiau teigė, kad „nebuvo vertėjo, kuris galėtų įvertinti jų psichinę ir fizinę būklę, taip pat nebuvo atliktas psichologinis įvertinimas“.

„Be to, 35 išgyvenusieji turi teisę prašyti prieglobsčio ir pasinaudoti oficialia prieglobsčio procedūra, kuri gali būti vykdoma tik sausumoje“, – sakė „SOS Humanity“.

Redaktorius Deividas Kubikis

BNS, Užsienio naujienų skyrius

Popiežius ragina Libano politikus „padėti į šalį“ asmeninius interesus

Previous article

Vykdytos policinės priemonės rezultatai (video)

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis