Greitos naujienos

Italijoje laikinai nušalinta senatorė, neturėjusi COVID-19 pažymėjimo

0

Viena Italijos senatorė antradienį buvo 10 dienų nušalinta nuo pareigų už tai, kad įėjo į Senato pastatą Romoje neturėdama specialaus COVID-19 sveikatos pažymėjimo, kurio dabar reikalaujama visose darbovietėse.

Laura Granato, buvusi populistinio Penkių žvaigždučių judėjimo (M5S) narė, vėliau prisijungusi prie nuo jo atskilusios grupės, neteks savo dešimties dienų dienpinigių.

51 metų senatorei buvo leista užeiti į pastatą, tačiau vėliau buvo pranešta, kad ji atsisakė pateikti vadinamąjį „Žaliąjį pasą“, patvirtinantį, kad darbuotojas yra paskiepytas, neseniai persirgo COVID-19 ar sulaukė neigiamo testo rezultato.

Ji turėjo dalyvauti parlamento posėdyje dėl šio pažymėjimo, kurį žurnalistams ji pavadino „paklusnumo pažymėjimu“.

Nuo penktadienio šio dokumento reikalaujama iš visų viešojo ir privataus sektoriaus darbuotojų. Tai yra vienas griežčiausių dėl Covid-19 taikomų reikalavimų pasaulyje.

Šia priemone siekiama paskatinti daugiau gyventojų skiepytis ir išvengti karantinų. Tačiau ji sukėlė protestų ir sulaukė griežto dalies visuomenės pasipriešinimo.

Beveik 86 proc. vyresnių nei 12 metų italų yra pasiskiepiję bent viena vakcina nuo COVID-19, tačiau manoma, kad iki šiol yra nevakcinuota iki trijų milijonų darbuotojų.

Jie turi patys susimokėti už COVID-19 testus arba yra nušalinami nuo darbo nemokant jiems darbo užmokesčio.

Redaktorė Rūta Androšiūnaitė

Užsienio naujienų skyrius

Lietuva – viena iš geriausiai darniuosius viešuosius pirkimus vykdančių šalių

Previous article

VRM: „Auksinė krivūlė“ – Ignalinos savivaldybei už bendruomenės saugumo stiprinimą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos