Greitos naujienos

K. Navickas: „Dėl pagalbos kiaulių augintojams kalbamės su Vyriausybe ir Europos Komisija“

0

2021 10 19

Žemės ūkio ministerija, reaguodama į sunkėjančią situaciją kiaulininkystės sektoriuje, prašys Vyriausybės pratęsti laikinąsias COVID-19 pagalbos priemones kiaulių augintojams bei tikisi, kad Europos Komisija imsis rinkų reguliavimo.  

„Šį mėnesį Liuksemburge vykusioje Žemės ūkio ir žuvininkystės ministrų taryboje net 20 šalių narių atkreipė Europos Komisijos dėmesį į blogėjančią situaciją Europos Sąjungos kiaulienos sektoriuje.

Komisijai tai rimtas ženklas ne tik atidžiai stebėti situaciją, bet ir imtis rimtesnių priemonių, dėl kurių sprendimo tikimės artėjančioje taryboje lapkričio mėnesį.

Tikimės, kad Europos Komisija imsis rinkos reguliavimo priemonių. Taip pat prašome pakeisti maksimalią leidžiamą valstybės pagalbos ribą (de minimis), kad verslui ir toliau galėtume teikti finansinę pagalbą. Šiuo metu dalis įmonių Lietuvoje maksimalią leidžiamą pagalbą iš valstybės jau yra gavusios“, – sako žemės ūkio ministras K. Navickas.

Jis taip pat primena, kad kiaulininkystės sektorius sulaukė ženklios paramos taikant COVID-19 pagalbos priemones, kurias dar siekiama pratęsti, bei ragina gamintojus išnaudoti ir kitas galimybes, pavyzdžiui, lengvatines paskolas.

Anot K. Navicko, ne mažiau svarbus ir vartotojų bei prekybininkų indėlis remiant vietinius gamintojus.  

„Lietuviškos kiaulienos gamintojams padėtų ir lojalūs vartotojai, todėl svarbu skatinti vartoti lietuvišką kiaulieną. Kalbamės ir su gamintojais, ir su prekybininkais dėl lietuviškos kiaulienos ženklinimo.

Kai kurie prekybininkai tai jau daro, nors kai kur dar kyla problemų ieškant tos lietuviškos kiaulienos parduotuvių lentynose. Prekybininkų palaikymas ir vartotojų lojalumas vietinei produkcijai yra svarbus“, – sako K. Navickas.

„Tūkstantmečio mokyklų“ programos kūrybinės dirbtuvės: įtraukties principas – veiksminga strategija ugdyti brandžias asmenybes

Previous article

Asmenis be Galimybių paso aptarnaujančios parduotuvės turės užtikrinti 30 kv. m plotą vienam pirkėjui

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Greitos naujienos