Lietuva

Kaimyninė Lenkija su COVID-19 tvarkosi geriau?

0

Lenkijoje, kaip praneša agentūra BNS, per praėjusią parą nustatyti 2 523 nauji koronavirusinės infekcijos COVID-19 atvejai, taip pat mirė vienas anksčiau užsikrėtęs asmuo, sekmadienį pranešė visuomeninis radijas, remdamasis šalies sveikatos apsaugos tarnybų informacija. Kaip jau skelbėme anksčiau, Statistikos departamento duomenimis praėjusią parą Lietuvoje nustatyti 2002 nauji COVID-19 atvejai, mirė 28 žmonės.

Ankstesnę dieną, kaip rašo BNS,  Lenkijoje buvo skelbta apie 3 236 naujus COVID-19 – ir jų skaičius buvo didžiausias nuo gegužės vidurio. Taip pat mirė 44 užsikrėtusieji.

Daugiausia naujų atvejų – 573 – per pastarąją parą patvirtinti Liublino vaivadijoje, kurioje yra vienas žemiausių šalyje vakcinacijos lygių.

Sekmadienio ryto duomenimis, šalies ligoninėse gydomi 3 077 COVID-19 pacientai, iš kurių 282 reikalingas dirbtinis plaučių vėdinimas. Dar 116 255 žmonės yra karantinuoti po kontakto su užsikrėtusiu asmeniu.

Nuotr. asociatyvi.

Sveikatos apsaugos ministerijos naujausi duomenys rodo, kad 38 mln. gyventojų turinčioje šalyje nuo pandemijos pradžios patvirtinta iš viso 2 939 590 užsikrėtimo koronavirusu atvejų, o 76 112 užsikrėtusiųjų mirė.

Ministerija taip pat pranešė, kad nuo pandemijos pradžios Lenkijoje persirgę koronavirusine infekcija pasveiko 2 675 821 žmogus.

Pareigūnai yra įspėję, kad COVID-19 atvejų skaičius šalyje artimiausiomis savaitėmis gali padidėti, nes pradeda sparčiau plisti viruso delta atmaina.

Sveikatos apsaugos ministras Adamas Niedzielskis (Adamas Nedzelskis) praėjusio mėnesio pabaigoje pareiškė, kad ketvirtoji COVID-19 pandemijos banga piką Lenkijoje turėtų pasiekti lapkritį arba gruodį ir per parą nustatomų užsikrėtimo atvejų skaičius tuomet gali sudaryti iki 40 tūkstančių.

Palyginimui. Lenkijoje 2020 metų duomenimis gyvena 37.95 milijono žmonių. Lietuvoje ne pilni 3 milijonai.

Mažinant (Lenkijos atveju) ir apvalinant, didinant ir apvalinant (Lietuvos atveju) išeina įdomūs skaičiai. Aritmetika diktuoja, kad Lenkijoje ir nuo pat pandemijos pradžios užsikrėtė 0,007 nuošimčio gyventojų. Lietuvoje, jei tikėtume 3 milijonų dar vis gyvenančių Lietuvoje  versija,  išeina 0,07 nuošimčio užsikrėtusiųjų. Dera manyti, kad kažkas manipuliuoja statistikomis. Juolab, kad Lenkija, kaip rodo titulinė JTO duombazės nuotrauka, gerokai atsilieka skiepų tempais nuo Lietuvos, kur paskutiniai skelbiami lūkesčiai – 90 nuošimčių nuo populiacijos. Čia neatsižvelgiant į skatinimą senjorams gauti trečią skiepą už 100 eurų. Vakcinacijos procentinis lygis 2021 metų spalio 17 dienai atrodo panašus. 51-52 proc. Lenkijoje ir 58,58 proc. Lietuvoje. Lietuva lyg ir laimi skiepais, bet ne sveikata. Duomenys iš JTO, ES ir abiejų šalių Vyriausybių portalų 2021 metų spalio 17 dienos vakare.

****

Europos Sąjunga (ES), kaip skelbė dar rugpjūčio pabaigoje oficiali jos svetainė Lietuvoje, pasiekė labai svarbų etapą – 70 proc. suaugusių gyventojų jau yra visiškai paskiepyti. Iš viso daugiau kaip 256 mln. suaugusių ES gyventojų jau buvo gavę visas reikiamas vakcinos dozes. Jau prieš septynias savaites, anksčiau numatyto laiko, pasiektas Europos Komisijos tada deklaruotas tikslas: iki liepos mėn. pabaigos pateikti valstybėms narėms pakankamai vakcinos dozių, kad būtų galima visiškai paskiepyti 70 proc. suaugusių ES gyventojų.

Kauno rajone įsikūrusioms įmonėms – trys aukso medaliai

Previous article

Vaikų savarankiškumo ugdymas: kas svarbu auginant ateities lyderius?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva