Pasaulis

Karas Ukrainoje – gegužės 20 d. padėtis

0
Dalinkitės

Didysis septynetas (G-7) susitarė dėl 19,8 mlrd. dolerių (18,7 mlrd. eurų) vertės karinės paramos paketo Ukrainai, kovojančiai su Rusijos invazija, sakoma penktadienį paskelbtame baigiamajame grupės finansų ministrų susitikimo pareiškime.

Lėšos bus naudojamos „padėti Ukrainai įveikti finansavimo trūkumą ir toliau užtikrinti pagrindinių paslaugų teikimą Ukrainos žmonėms“, nurodoma pareiškime.

Vokietijos finansų ministras Christianas Lindneris (Kristianas Lindneris) interviu „Bloomberg Television“ kiek anksčiau pabrėžė, kad Rusijos invazijai besipriešinantys ukrainiečiai „gina ne tik save, bet ir mūsų vertybes“.

JAV iždo sekretorė Janet Yellen (Džanet Jelen) ir kiti vadovai šią savaitę kalbėjo apie būtinybę sąjungininkams surinkti pakankamai papildomos pagalbos, kad padėtų Kyjivui „sėkmingai įveikti“ Maskvos invaziją.

***

Rusija paskelbė nutraukianti dujų tiekimą Suomijai, nes ši drįso panorėti įstoti į NATO, kaip ir Švedija.

***

Kyjivas liepė likusiems Ukrainos kariams, tebesantiems apsiaustoje Mariupolio metalurgijos gamykloje „Azovstal“, nutraukti kovą, penktadienį sakė įstrigusiems daliniams vadovaujančio pulko vadas.

„Aukštesnioji karinė vadovybė davė įsakymą gelbėti mūsų garnizono karių gyvybes ir nutraukti miesto gynybą“, – sakė pulko „Azov“ vadas Denysas Prokopenka platformoje „Telegram“ paskelbtame vaizdo įraše.

Jis nurodė, kad „vyksta procesas“, siekiant iš gamyklos komplekso išvežti žuvusius karius.

Lieka neaišku, kas ištiks pasidavusius karius. Mat tuo pat metu Rusijos Valstybės Dūma grasina įtraukti “Azov” pulką į Rusijoje uždraustų teroristinių organizacijų sąrašą, kad ateityje būtų galima persekioti Mariupolio gynėjus. Neaišku, kiek Rusijos Federacija, jau įvykdžiusi daugybę karo nusikaltimų, pasidavusių karių atžvilgiu laikysis Ženevos konvencijos nirmų, kaip vykdys belaisvių mainus.

BNS, UNIAN.ua

kaunieciams.lt

Teismas atmetė „Grigeo Klaipėdos“ prašymą pakartotinai įvertinti Kuršių marių būklę

Previous article

Ukrainos kariuomenė liepė „Azovstal“ likusiems kariams nutraukti kovą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis