Pasaulis

Kremlius farširuoja Vakarus savo agentūra?

0

Dalinkitės

Įsileidusi tūkstančius rusiškai kalbančių, labai įvairių žmogystų Lietuvos valdžia iš lėto mėgina atsibusti. Pradedama reaguoti į signalus, kad tarp iš Rusijos atvykusių „gerųjų rusų”, gali būti ir specialiai siųstų šnipų, o galimai ir potencialių diversantų.

Vidaus reikalų ministerija sureagavo į viešai paskelbtą informaciją apie Lietuvoje gyvenančio Rusijos piliečio S. Ivaškovskio galimus ryšius su Kremliaus režimu. Valstybės saugumo departamentui patvirtinus informaciją dėl grėsmės nacionaliniam saugumui, Migracijos departamentas panaikino jo leidimą gyventi Lietuvoje.

Vidaus reikalų ministrės Agnės Bilotaitės teigimu, šis atvejis parodo, koks svarbus yra visuomenės indėlis, identifikuojant priešiškus režimus palaikančius asmenis. Ji taip pat pabrėžė, kad esant įtemptai geopolitinei situacijai, būtinas padidintas institucijų budrumas.

„Siekiant užtikrinti šalies vidaus saugumą, būtinas ne tik savalaikis ir glaudus bendradarbiavimas tarp institucijų ir jų itin atsakingas požiūris vertinant tokius atvejus. Čia reikšmingą vaidmenį vaidina ir aktyvi pilietinė visuomenė“, – teigia ministrė A. Bilotaitė.

Ministerijos pranešime primenama, kad informacija dėl įtartinų asmenų, galimai keliančių grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui, galima pasidalinti el. pašto adresu info@migracija.gov.lt.

***

Daugelis Lietuvos ir kitų su Rusija besiribojančių šalių analitikų bei apžvalgininkų ne kartą signalizavo, kad tarp nuo Kremliaus režimo neva bėgančių asmenų esama įtartino kontingento.

Iš Rusijos į Ukrainą, o vėliau į Suomiją pasitraukęs žinomas žurnalistas Dmitrijus Florinas, kitados tarnavęs ir Rusijos desante, portalui kaunieciams.lt sakė:

„Netikiu aš didelės dalies tų tariamų Mordoro (Blogio imperijos miestas iš filmo “Žiedų valdovas”) dezertyrų nuoširdumu. Kur jie buvo anksčiau? Tiek metų viskas tiko? Viskas buvo gerai? Tironas patiko? Dabar, kai pajuto, kad gali tapti patrankų mėsa, staiga visi tapo disidentais, režimo opozicionieriais? Kiek kartų dar gali išversti kailį ir ko pridaryti čia – Vakaruose?”

***

Lietuvos žydų bendruomenės vienas patriarchų Vitalijus Karakorskis situaciją lygina su sovietmečio žydų imigraciją į Izraelį.

asmeninio albumo nuotr.

„Dar 1969 metais sovietinio saugumo (KGB) vadas Jurijus Andropovas ir užsienio reikalų ministras Andriejus Gromyka rašė politbiurui rašė laišką. Jame nurodoma, kad daugelį norinčių žydų reikia išleisti, tačiau yra du sovietams naudingi elementai, kurie turi būti išnaudoti.

Pirma, turi būti pasinaudota proga atsikratyti kriminalinio elemento – išleisti recidyvistus. Antra, įdiegti savus žmones į Izraelio, o vėliau, per tą patį kanalą, ir į Vakarų valdžios aukštas pozicijas.”

Kaip primena V. Karakorskis, vienas tokių personažų buvo Šabtajus Kalmanovičius. Prieš tai, kai finansavo Kauno „Žalgirį”, jis Izraelyje sėdėjo kalėjime už šnipinėjimą sovietams. Galiausiai buvo daugiau nei 30-čia kulkų nušautas Rusijoje.

„Kitas, dabar aktualus veikėjas, yra Jakovas Kazakovas, kuris nūnai neišlenda iš rusų propagandisto Solovjovo laidų. Tik vadinasi dabar Jakovu Kedmy. Aršus stalinistas ir putinistas, kurį tada garantuotai išsiuntė su užduotimi, kaip neva režimo opozicionierių ir pabėgėlį. O juk Izraelyje jis padarė neblogą karjerą net tos šalies specialiojoje tarnyboje,” – sako analitikas.

Zelenskis apie padėtį energetikos srityje: didžiausios problemos yra Kijeve ir keliuose regionuose

Previous article

Kristus mano Karalius

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis