Pasaulis

Kremlius siekia aneksuoti Chersoną

0
Dalinkitės

Vienas Rusijos pajėgų okupuotai Ukrainos pietinei Chersono sričiai statytinių –  Kirilas Stremousovas – trečiadienį paskelbė apie planus kreiptis į rusų prezidentą Vladimirą Putiną su prašymu. Prašoma bus, kad regionas taptų Rusijos dalimi. Apie tokius ketinmus jau anksčiau pranešė Vakarų žvalgybos ir žiniasklaida. Trečiadienį, tai vėl patvirtino agentūros BNS pranešimas.

„Bus prašoma, kad Chersono regionas taptų visateisiu Rusijos Federacijos subjektu“, – sakė K. Stremousovas, kurį cituoja Rusijos naujienų agentūros.

Jis pridūrė, kad „iki metų pabaigos“ Chersonas bus visiškai valdomas pagal Rusijos įstatymus.

Chersono regionas yra į šiaurę nuo Krymo. Ši sritis labai svarbi aprūpinant Maskvos 2014 metais aneksuotą Ukrainai priklausantį Juodosios jūros pusiasalį vandeniu – geriamuoju ir skirtu laukams drėkinti. Chersone penktadienį apsilankęs vienas aukšto rango rusų parlamento narys pareiškė, kad Rusija liks Pietų Ukrainoje „amžinai“.

„Rusija čia yra amžinai. Dėl to neturėtų kilti jokių abejonių. Į praeitį negrįšime“, – sakė Andrejus Turčiakas, cituojamas valdančiosios partijos „Vieningoji Rusija“ pareiškime.

„Gyvensime kartu, plėtosime šį turtingą regioną, turtingą istoriniu paveldu, turtingą čia gyvenančiais žmonėmis“, – pridūrė A. Turčiakas.

Tai buvo pirmas kartas, kai koks nors aukšto rango Rusijos pareigūnas užsiminė apie Maskvos ketinimus likti Ukrainos teritorijoje.

Chersoną Rusijos pajėgos okupavo neilgai trukus nuo invazijos pradžios vasario 24-ąją.

Rusija stengiasi stiprinti savo kontrolę mieste, bet gyventojai ir toliau išeina į gatves protestuoti prieš okupaciją.

Chersono ir aplinkinio regiono užėmimas karo pradžioje turbūt yra reikšmingiausia Rusijos karinė pergalė.

Ukrainos pareigūnai spėja, kad Rusija planuoja surengti regione referendumą ir paskelbti jo nepriklausomybę, panašiai kaip rytiniuose Donecko ir Luhansko regionuose 2014 metais.

Maskva Donecko ir Luhansko separatistų paskelbtus darinius – „liaudies respublikas“ – pripažino dvi dienos prieš invaziją į Ukrainą ir naudojosi jais kaip pretekstu kariuomenei į provakarietišką kaimynę pasiųsti.

V. Putinas savo karą Ukrainoje, kurį Rusija vadina „specialia karine operacija“, teisina tuo, kad Maskvai esą reikia ginti rusakalbius gyventojus. Anot V. Putino, Rusija neketina okupuoti kaimynės. Šią ideologinę legebdą palaikanti propaganda teigia, kad Rusija tik gibasi nuo ją suančių ir norinčių nukariauti Vakarų.

Balandžio mėnesį Rusijos kariuomenė paskelbė perėmusi kito pietinio Ukrainos miesto – Mariupolio – kontrolę, bet ukrainiečių kariai vis dar laikosi didžiulėje metalurgijos gamykloje šiame uostamiestyje prie Azovo jūros.

Panašiai į Rusijos Federacijos sudėtį “pasiprašė” ir Krymas, ir Sakartvelo, ir Moldovos teritorijos. Vakarų analitikų nuomone, tai laikytina mėginimu iš naujo plėsti buvusias sovietinės imperijos ribas.

BNS, kaunieciams.lt

kaunieciams.lt

Monika Liu – “Eurovizijos” finale

Previous article

Baigiamas įgyvendinti ES projektas „Tautinių mažumų atstovų įsitraukimas į darbo rinką“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis