Lietuva

Lietuvos paštas išleidžia šventinius pašto ženklus

0

Lietuvos paštas šeštadienį išleidžia šventinius pašto ženklus Šv. Kalėdoms bei Naujiesiems metams.

Viename iš menininkės Romos Auškalnytės kurtų pašto ženklų vaizduojama senovės lietuvių mitologinė būtybė – elnias devyniaragis, savo raguose nešantis dangaus kūnus.

Pasak Lietuvos pašto, įvairiuose mitologiniuose šaltiniuose rašoma, kad baltasis elnias išbėga į miškus per saulėgrįžą ir grįžta per Kalėdas. Šioje kelionėje elnias užtrunka devynias paras, todėl elnias vadinamas devyniaragiu.

Manoma, kad savo raguose jis neša saulę, todėl elnias devyniaragis simbolizuoja į žemę grąžintą šviesą, o kartu į kiekvienus namus atneštas Šv. Kalėdas.

Antrajame pašto ženkle vaizduojamas švenčių simbolis – dovana. Pasak pranešimo, dovana papuošta kaspinu, kuris tarsi pratęsia pirmajame pašto ženkle pavaizduoto elnio devyniaragio nešamų dangaus kūnų iliustraciją.

Pašto ženklų nominalai atitinkamai yra 0,49 ir 0,81 euro, tiražai – 100 tūkst. ir 20 tūkst. vienetų. Kartu su pašto ženklais bus išleistas ir pirmos dienos vokas. Antspaudavimas pirmos dienos datos spaudu išleidimo dieną vyks Vilniaus pašte, adresu Totorių g. 8.

Šie šventiniai pašto ženklai yra paskutinieji šiais metais išleidžiami pašto ženklai.

Per metus Lietuvos paštas išleidžia 20–25 pašto ženklus.

Autorė Milena Andrukaitytė

kaunieciams.lt

Pietų ir rytų Lietuvoje eismo sąlygos yra sudėtingos, įspėja kelininkai

Previous article

Lietuvos rinktinė atrankos į pasaulio čempionatą rungtynėse nugalėjo Bulgariją

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva