Lietuva

Merų rinkimo antrasis turas – mulkinimo ir derybų dėl vertybių – pirmiausia “babkių” – banga (video)

0

Dalinkitės

Kauno mieste, rajone, kaip ir dar dvidešimt keturiose savivaldybėse rinkimai baigėsi. Merai aiškūs.  Kitur verda aršios interesų kovos, lydimos neva idėjinės propagandos. Ir dar dalyvaujantys, ir jau neva palikę trasą veikėjai vienas kito ramybėje nepalieka.

Vilniuje, kur dėl mero posto varžysis juo ne kartą buvęs Artūras Zuokas ir Tėvynės Sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų jaunas partinis funkcionierius (tik tiek apie jį ir težinoma) Valdas Benkunskas, laukiama antrojo turo ir derybos dėl koalicijos gali būti labai sudėtingos, o tiksliau – brangios tiesiogine prasme.

Kas, nepatekęs antran turan imtų remti pikčiausią priešą grynai kerštaudamas? Vargu ar tai ilgametis visa ko draudimų, mokesčių fanas. Yra nuomonių, kad tai blefas. Mykolas Majauskas, kuris ūmai tai labai nepriklausomu, analitikų nuomone, dekoratyviai, rinkiminiais sumetimais, su premjere Ingrida Šimonyte susipyko.

Tiek M. Majauskas, tiek I. Šimonytė dar nuo 2008 metų „kubilizmo“ epochos buvo absoliutūs vienminčiai ir favoritai, politiniai augintiniai: kuo daugiau ir didesnių mokesčių, kuo daugiau finansinio sekimo, išgaudant kiekvieną centą, kuo daugiau draudimų. Tokia buvo deklaruojama ir vykdoma politika.

Paskui idėjiniai vienminčiai staigiai ir parodomai garsiai neva susipyko dėl viešbučių ir restoranų pridėtinės vertės mokesčio termino – metams atleisti nuo baudžiavos ar dviem? Tada M. Majauskas ėmė ir tapo visai, visai nepriklausomu, bet gerai finansuojamu kandidatu į Vilniaus merus.

Užtat šiandien savo sekėjus (maždaug 8 proc.) „labai nepriklausomas“ A. Kubiliaus augintinis sako esant protingais ir nesufleruoja už ką balsuoti antrame ture. Kitaip sakant, jie siunčiami pas konservatorius ir Laisvės partiją, nes tai šiandien jau tas pats.

A. Zuokas, tuo tarpu, tariasi su visais – jis tai moka. Reikės – bus su gėjais, reikės – su lenkais, o panorės tai ir Vytautui Sinicai per petį plos. Vilios – ano reikalas kam pasiduoti, o su kuo obuoliauti neiti.

Socialdemokratai, kaip jie rašo pranešime spaudai. neremia nei vieno Vilniaus ir Klaipėdos miestuose antrame ture kovojančio kandidato į merus.

Šios partijos vicepirmininkas, rinkimų štabo vadovas Mindaugas Sinkevičius šypsosi į ūsą. Pasak politiko, kuriam suskubo paskambinti rinkimų naktį A. Zuokas, konservatoriai, viešojoje erdvėje skleisdami žinią apie galimą socialdemokratų paramą, bando klaidinti rinkėjus.

„Tokioms desperatiškoms konservatorių kalboms nėra jokio pagrindo. Situaciją aptarėme rinkimų štabo posėdyje ir pabrėžiame: socialdemokratai tiek Vilniuje, tiek ir Klaipėdoje rinkimų į šių miestų merus antrame ture neremia nei vieno tarpusavyje konkuruojančio kandidato ir jokių koalicijų nesvarsto“, – teigia jis.

Pasak M. Sinkevičiaus, valdančioji koalicija savivaldos rinkimuose patyrė nesėkmę, taigi konservatoriai, bandydami skleisdami žinias apie galimą paramą, bando patraukti papildomus rinkėjų balsus.

„Nors konservatoriai šneka apie „istorinę pergalę“, jie savivaldos rinkimuose, palyginus su 2020 m. rinkimų į Seimą rezultatais, prarado virš 112 tūkst. rinkėjų balsų. O jų koalicijos partnerių – Liberalų sąjūdžio ir ypač Laisvės partijos – rezultatai yra tragiški“, – priduria jis.

Šiaip ar anaip Klaipėdos jau buvęs meras pralošė perėmęs valkatavimo po partijas tradiciją, o Vilniuje pasirinkimas labai jau panašus į plaukimą tarp Scilės ir Charibdės (domėkitės antikos mitologija). Partinis biurokratas-marionetė ar didelis ir neskęstąs kombinatorius.

Tik nepamirškime vieno – likus metams iki Seimo rinkimų, medžiojant sostinės balsus labai svarbu bus tai, kas ištiks artimesniu nacionalinėms investicijoms ir vyriausybei. Juk mūsų biudžeto sandara tokia: viskas krenta bendran katilan, o paskui dalintojas savivaldai pabarsto pagal grožį bei lojalumą. Išgirsime gal ir „Vilnius tvarkosi“. Gal net Klaipėda? Tad labai  didele dalimi ateinančiais metais Uostamiesčio ir sostinės gyventojų savijauta priklausys nuo dabartinių derybų bei antrojo turo.

Kaunui, jo rajonui, Šiauliams ir dar 23 merams bus kiek paprasčiau, nes jie tiesiog merai. Kiti visi turės mokėti mylėti bei užkalbėti ne tik nacionalinių ėdžių prižiūrėtoją (premjerą ir jo kompaniją), bet ir tuos, su kuriais reikės derėtis namų koalicijoje. Kaune merui (kaip jį bevertintume) bus lengviau nei Vilniuje ar prie jūros – mažiau meluojant ir sukčiaujant reikia mažiau atsiminti ir miegasi ramiau – psichologai taip sako ir kunigai.

Linksmiau apie tai video formate čia:

***

Kovo 5 d. Lietuvoje vyko pirmasis savivaldybių merų ir tarybų rinkimų turas.Po jo didmiesčiuose apystovos tokios:

Dėl Vilniaus miesto mero posto antrajame ture grumsis konservatorius Valdas Benkunskas ir Artūras Zuokas.

Suskaičiavus visų apylinkių rezultatus, V. Benkunskas surinko 30,79 proc. rinkėjų balsų, o A. Zuokas – 21,40 proc.

Dėl Klaipėdos mero posto varžosi Arvydas Vaitkus (surinkęs 24 proc. balsų) ir Audrius Petrošius – 20,81 proc.

“Beribis pasaulis” pagal Ievą

Previous article

M. Adomėnas žada, kad Lietuva padės mažiau išsivysčiusioms šalims

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva