Pasaulis

„Meta“ paskelbė sukūrusi sparčiausią pasaulyje superkompiuterį

0

Didžiausią pasaulyje socialinį tinklą „Facebook“ valdanti JAV technologijų milžinė „Meta Platforms“ pranešė sukūrusi dirbtinio intelekto superkompiuterį, kuris, kaip ji teigia, netrukus taps sparčiausiu pasaulyje.

Socialinės žiniasklaidos milžinė planuoja, kad šis įrenginys padės sukurti konstrukciją „metavisatos“ – virtualiosios realybės interneto, kuriam bendrovė prognozuoja didelę ateitį.

Superkompiuteris „AI Research SuperCluster“ (RSC) yra beveik dvejų metų komandinio darbo, dažnai dėl pandemijos vykusio nuotoliniu būdu, rezultatas. Į projektą buvo įsitraukę keli šimtai aukščiausio lygio specialistų, įskaitant analitikus iš „Meta“ partnerių – „Nvidia“, „Penguin Computing“ ir „Pure Storage“.

RSC, jau veikiantis, bet vis dar plėtojamas, padės jo dirbtinio intelekto tyrėjams kurti „naujus ir geresnius“ dirbtinio intelekto modelius, vienu metu mokytis iš trilijonų pavyzdžių, suprasti šimtus skirtingų kalbų, analizuoti tekstus, vaizdus bei video įrašus, kurti išplėstos realybės priemones, teigiama bendrovės pranešime.

Iki šių metų vasaros vidurio, kai superkompiuteris bus visiškai paruoštas, jis turės apie 16 tūkst. grafinių procesorių ir  taps sparčiausiu pasaulyje, pažymi „Meta“, neatskleisdama, kur tiksliai superkompiuteris bus ir kiek iš viso kainuos.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

kaunieciams.lt

Prezidentas pasirašė įstatymą dėl lotyniškų raidžių naudojimo asmens dokumentuose

Previous article

Vilniaus miestas švenčia 699-ąjį gimtadienį 

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis