Pasaulis

Ministras G. Landsbergis: labai vertiname Norvegijos pažadą petys petin ginti Lietuvą

0

Lietuvos užsienio reikalų ministras Gabrielius Landsbergis (į Seimą išrinktas Kaune, Centro-Žaliakalnio apygardoje) ir Norvegijos užsienio reikalų ministrė Anniken Huitfeldt lankėsi Bardufosse, kur susitiko su Norvegijos karinių pajėgų atstovais bei aplankė norvegų karius, besirotuojančius į Lietuvoje dislokuotą NATO priešakinių pajėgų bataliono kovinę grupę.

„Esame pasiruošę petys petin ginti Lietuvą“, – susitikimo metu pažadėjo Norvegijos sausumos pajėgų vadas generolas majoras Lars Lervik. Apie tai praneša Užsienio reikalų ministerija.

Norvegijos kariuomenės ir saugumo atstovai  Lietuvos ir Norvegijos diplomatijos vadovams pristatė Europos saugumo situacijos vertinimą bei Norvegijos pasirengimą prisidėti prie Lietuvos, regiono ir viso Europos kontinento saugumo.

„Didžiuojuosi turėdamas galimybę asmeniškai padėkoti Norvegijos kariams, kurie saugojo, saugo ir saugos Lietuvą, o taip pat ir Norvegijos žmonėms už bendrystę. Šis vizitas – dar vienas neginčijamas įrodymas, kad Europos saugumą kuriame visi kartu“, – apibendrindamas vizitą pažymėjo G. Landsbergis.

Norvegijos kariai kartu su sunkiąja karine technika nuolatos rotuojasi priešakinių NATO pajėgų bataliono sudėtyje nuo 2017 metų. Nauja karių rotacija, su kuria susitiko Norvegijos ir Lietuvos užsienio reikalų ministrai, į Lietuvą atvyks 2023 metų pradžioje.

Parengta remiantis Užsienio reikalų ministerijos informacija

Lietuvos prokurorai skelbiasi dalyvavę didžiulėje tarptautinėje operacijoje

Previous article

I. Šimonytė: Lietuva jungiasi prie iniciatyvos „Grūdai iš Ukrainos“

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis