Pasaulis

Paveikslai, kurti be teptuko, odai gyvybiškai svarbių mineralų kolekcija ir ypatingas svečias iš Prancūzijos – oligoterapijos studijos atidaryme

0

Galimybė pasigrožėti įspūdingais mineralais, pagal unikalią techniką kurtais paveikslais ir pabendrauti su prancūzų mokslininku, vienu iš išskirtinį poveikį turinčios kosmetikos bendraautoriumi Jean – Claude Bozou – tokiais reginiais bei naujomis pažintimis buvo palepinti svečiai, atvykę į pirmosios Lietuvoje „Gemology“ kosmetikos parduotuvės bei oligoterapijos studijos Kaune atidarymą.

Retos progos sužinoti kaip iš tiesų gimsta kasdienės odos priežiūros ritualams reikalingos priemonės nepraleido dainininkė Viktorija Mauručaitė, šokėjas Saulius Skambinas, dizainerė Ingrida Rutkauskaitė – Naujokė, plaukų stilistas Karolis Murauskas, Kauno ceremonmeisteris Kęstutis Ignatavičius, švenčių planuotoja Inga Budrienė, verslininkė Akvilė Jazukevičienė, dainininkė Gabrielė – Vasha, kirpimo meistrė Egidija Šatikienė, verslų inovatoriai Gintarė Eimantaitė ir Andrius Armalis, dizainerė Indrė Koženiauskienė, mikropigmentacijos klinikos įkūrėja Gitana Vizgaitienė, dainininkas Rolandas Petrikis su žmona Janina, grožio specialistė ir pirkinių konsultantė Juana Balkevičienė, šokių trenerė Kristina Burneikienė, verslininkas Gintautas Strolys, iliuzionistas Modestas Petrikas ir kiti.

Biologijos mokslų daktaras Jean – Claude Bozou apie karščiausias pasaulio kosmetologijos naujoves Lietuvoje pasakojo bene pirmą kartą. Jis, beje, yra vienas iš komandos, šįmet gavusios reikšmingą apdovanojimą už oligoterapijos pritaikymą kosmetikoje, narių. Prancūzų vadovaujamos kompanijos sąskaitoje yra ir dar vienas pasiekimas – už inovacijas kosmetologijos srityje 2017 m. ji yra pelniusi H. Pierantoni apdovanojimą.

Būtent „Gemology“ yra pirmoji pasaulyje kosmetikos linija, odos priežiūros produktuose panaudojusi mineralus, kurių efektyvumas patvirtintas ilgamečių klinikinių tyrimų. Kompanijos įkūrėjai, kartu su talentingų ekspertų komanda, nuolat studijuoja tauriųjų akmenų savybes bei poveikį odai, išskirdami aktyvius mineralų komponentus – mikroelementus.

„Žinoma, labai svarbu žinoti, ko iš tiesų odai trūksta. Jau anksčiau, modernių aparatų dėka, turėjome galimybę tai išsiaiškinti, bet, technologijoms tobulėjant, gauname vis išsamesnę ir detalesnę informaciją“, – patikino pašnekovas, pristatydamas vieną naujausių mokslo išradimų – mikroelementų diagnostikos aparatą OligoCheck.

Svečias neslepia, kad mintis sukurti novatorišką, profesionalią kosmetiką, kurios sudėtyje būtų pusbrangių bei brangiųjų akmenų – deimantų, rubinų, safyrų, malachitų, perlų, gimė jo žmonai Chrystelle Lannoy. Anot Jean – Claude Bozou, kiekvienas ingredientas nėra atsitiktinis – neįtikėtiną poveikį odai išsamiais tyrimais jau yra įrodę mokslininkai.

Keletas pavyzdžių kaip akmenys, kuriuose gausu mikroelementų, veikia odą: silicis ir geležis iš ametisto – stangrina, stimuliuoja kolageno gamybą, chromas iš rubino – reguliuoja riebalų išsiskyrimą, cinkas iš smitsonito – ramina ir atstato, varis iš malachito – stiprus antioksidantas, deimantas – atspindi šviesą, užpildo ir vizualiai „išlygina“ raukšleles.

  1. Lannoy dar paauglystėje suprato, kad akmenys yra ypatingas darinys, turintis svarbių ne tik energetinių, bet ir fizinių savybių. Daug apie tai ji vėliau sužinojo ir iš savo vyro. Būtent jis sudėliojo visus taškus patvirtindamas savo mylimai moteriai, kad žmogui gauti mikroelementų yra gyvybiškai svarbu, o jie natūraliai organizme nesigamina. Šių aktualių medžiagų randama maiste bei vandenyje.

„Tačiau dėl kenksmingo aplinkos poveikio ir nesubalansuotos mitybos mes suvartojame gerokai mažiau mineralų, nei jų mums iš tiesų reikia. Tad, odai elementų, tiesiogiai atsakingų už kolageno gamybą, nelabai ir belieka, nes jie panaudojami kitiems organizmo procesams“, – paprastai yra paaiškinusi C. Lannoy.

Būtent todėl ji pradėjo galvoti, kaip kasdien naudojamą kosmetiką būtų galima papildyti mineralais, kurių gausu deimantuose, rubinuose, kalnų krištole, gintare ir t.t. Taip Chrystelle apjungė ir suderino dvi didžiausiais gyvenimo aistras: brangiuosius ir  pusbrangius akmenis bei kosmetologiją.

Chrystelle po 7 metų klinikinių tyrimų ir testavimų, bendradarbiaujant su dermatologais ir biochemikais, į kosmetologinius produktus integravo 20 pusbrangių ir brangiųjų mineralų, ko anksčiau niekas nėra daręs.

Vakaro svečiai ne tik galėjo išmėginti kosmetiką bei mikroelementų diagnostikos aparatą, bet ir pasigrožėti verslininko Juozo Sakalausko mineralų kolekcija. Ją vyriškis kartu su žmona Ella ėmė rinkti dažnų darbo išvykų į užsienį metu. Pirmasis jo rinkinio eksponatas – rodochrozitas, dar kitaip vadinamas inkų rože.

„Prieš tai kolekcionavome kriaukles ir fosilijas, bet, viešėdamas Argentinoje, įsimylėjau nuostabųjį rožinį mineralą. Tiesa, tos kelionės metu jo neįsigijau, bet mintys apie rodochrozitą nepaleido. Tad, po metų, grįžęs į tolimąjį kraštą, įsigijau tai, ką kartais net susapnuodavau naktimis“, – pasakojo J. Sakalauskas.

Tačiau renginio lankytojai akių negalėjo atitraukti ne tik nuo žaižaruojančių ir energetinį poveikį turinčių mineralų iš „Mineralų karalystės“, bet ir nuo dailininkės Jovilės Nasa paveikslų. Tai – įkvėpta gamtos ir paliesta klimato kaitos kūryba.

Jovilė – ypatinga menininkė, savo studijoje neturinti nė vieno teptuko! Ji lieja, degina, stingdo, barsto, maišo. Tai, kaip kuria Jovilė, yra jos autorinė technika, gimusi po daugybės valandų bandymų bei eksperimentų. Autorė atvira – jai tikras iššūkis buvo darbą sustabdyti tada, kai ji manydavo, kad jis jau yra toks, koks turi būti. Yra darbų, kuriuos Jovilė kūrė devynis mėnesius ar net ilgiau. Paveikslus Jovilė vadina sezonais ir skaičiais tam, kad jį matančiam žiūrovui leistų pačiam improvizuoti.

„Dažnai girdžiu, kad mano paveikslai primena kosmosą ar mineralus. Tai tarsi pasufleravo ir kūrybinį pseudonimą, ir kelią, kuriuo turiu eiti“, – sako autorė.

kaunieciams.lt

Artėja šventiškiausias bėgimas sostinės gatvėmis – bus eismo ribojimų

Previous article

Lietuva skatins eksportą su unikalia verslo pažinčių platforma „B2Lithuania”

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis