Pasaulis

Popiežius ragina Libano politikus „padėti į šalį“ asmeninius interesus

0

Popiežius Pranciškus sekmadienį paragino Libano politikus „padėti į šalį asmeninius interesus“ ir susitarti, kaip užpildyti valdžios vakuumą krizės purtomoje šalyje, šiuo metu neturinčioje prezidento.

„Kviečiu Libano politikus padėti į šoną savo asmeninius interesus, žiūrėti į valstybę ir rasti sutarimą“, – spaudos konferencijoje, surengtoje jam grįžtant iš Bahreino, sakė pontifikas.

Politinėje ir ekonominėje krizėse įklimpęs Libanas be prezidento liko Michelio Aouno (Mišelio Auno) mandatui pasibaigus savaitės pradžioje ir nepaskyrus jo įpėdinio.

Laikinosios vyriausybės valdomas Libanas negali imtis reikšmingų reformų, reikalingų norint gauti milijardus dolerių iš tarptautinių skolintojų, galinčius padėti išgelbėti ekonomiką, smunkančią nuo 2019 metų.

Prezidentą parlamente renka Libano įstatymų leidėjai, tačiau čia nuo rugsėjo jau įvyko keturi balsavimai, bet nė vienas kandidatas nesurinko pakankamai balsų.

„Aš nenoriu pasakyti išgelbėkite Libaną, nes mes nesame gelbėtojai, – kalbėjo Pranciškus. – Bet prašau: palaikykite Libaną, padėkite jam išsikapstyti iš šios blogos situacijos. Tegu Libanas atgauna savo didybę“.

Pasak Pasaulio Banko, pastaruosius trejus metus Libanas patiria vieną iš sunkiausių ekonominių krizių pastarojo meto istorijoje.

Nuo 2019 metų libanietiškas svaras juodojoje rinkoje neteko daugiau kaip 95 procentų savo vertės lyginant su doleriu, o skurdo lygis išaugo apimdamas didžiąją gyventojų dalį.

Redaktorė Austėja Masiokaitė-Liubinienė

BNS

Vyriausybės rūmuose bus apdovanoti Pasaulio teisuoliai

Previous article

Italija kaltinama neteisėtai atsisakanti įsileisti migrantus

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis