Kriminalai

Prokuratūra nutraukė ikiteisminį tyrimą dėl Rusijos ambasados diplomato neva sumušimo

0

2022 06 22

3231_f1104ede903b2829f4f8be89dc4f3fd7.jpg

Vilniaus apygardos prokuratūros vyriausiasis prokuroras nutraukė ikiteisminį tyrimą, pradėtą dėl įvykio šių metų vasario 24 d. Vilniuje, po kurio Lietuvoje reziduojantis Rusijos Federacijos diplomatas kreipėsi į policiją su pareiškimu dėl prieš jį panaudoto smurto ir viešosios tvarkos pažeidimo.

Šiame diplomato pareiškime nurodyta, kad šių metų vasario 24 d. apie 19 val. pareiškėjas, kartu su kitu asmeniu išėjęs iš Rusijos Federacijos ambasados teritorijos, pastebėjo juos filmuojantį ir pradėjusį sekti nepažįstamą asmenį. Netrukus daugiabučio gyvenamojo namo kieme nepažįstamasis be jokios priežasties jam sudavė keletą smūgių. Netoliese buvę ir nedelsiant atvykę policijos pareigūnai galimą įtariamąjį sulaikė įvykio vietoje. Diplomatui buvo pasiūlyta medicininė pagalba, tačiau jis jos atsisakė.

Atliekant šį ikiteisminį tyrimą buvo imtasi visų įstatyme numatytų priemonių ir būdų esminiams prieštaravimams tarp proceso dalyvių parodymų dėl šio įvykio aplinkybių pašalinti, tačiau to padaryti nepavyko. Tyrimo metu taip pat nebuvo gautos Valstybinės teismo medicinos specialistų išvados dėl Rusijos Federacijos diplomatui padarytų kūno sužalojimų, nes kitą dieną po įvykio pareiškėjas informavo į juos nesikreipsiąs ir pats nurodęs, kad įvykio metu išorinių kūno sužalojimų jam nepadaryta.

Nustačius, jog jokie objektyvūs duomenys Rusijos Federacijos diplomato parodymų, jog jam įvykio metu buvo suduoti smūgiai, nepatvirtino: byloje nėra jokių duomenų, jog šiam įvykio metu būtų padaryti sužalojimai, smūgių sudavimo jam fakto liudytojai nematė, tokių veiksmų nėra užfiksuota ir vaizdo kamerų įrašuose, įtariamasis neigia tai daręs, ikiteisminis tyrimas dėl šios dalies įtariamajam inkriminuotų veiksmų prokuroro nutarimu buvo nutrauktas nesurinkus pakankamai duomenų, pagrindžiančių jo kaltę.

Nutraukiant šį ikiteisminį tyrimą prokuroras taip pat konstatavo, kad ikiteisminio tyrimo metu surinkti duomenys patvirtina, jog įtariamuoju patrauktas vyras įvykio metu įžeidžiamai kibo prie žmonių – be sutikimo demonstratyviai filmavo, fotografavo diplomatą ir kartu su juo ėjusį asmenį, švietė į akis telefono šviesa iš labai mažo atstumo, kurį laiką sekė jiems iš paskos ir taip pažeidė šių asmenų privatumą. Tokie viešoje vietoje padaryti veiksmai tiek pagal savo pasireiškimą, tiek pagal pavojingumo pobūdį ir laipsnį užtraukia ne baudžiamąją, o administracinę atsakomybę ir turi Administracinių nusižengimų kodekso 481 str. 1 d. numatyto nedidelio viešosios tvarkos pažeidimo požymių. Todėl prokuroras, nutraukęs įtariamojo dėl viešosios tvarkos pažeidimo baudžiamąjį persekiojimą, ikiteisminio tyrimo medžiagą perdavė Vilniaus apskrities vyriausiajam policijos komisariatui spręsti dėl administracinės atsakomybės jam taikymo už nedidelį viešosios tvarkos pažeidimą.

https://prokuraturos.lt/lt pranešimas

Trumposios maisto tiekimo grandinės – kaip tai vyksta?

Previous article

Laužavietės – ko nereikėtų deginti

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Kriminalai