Pasaulis

Putinas siautėja toliau: nuo šeštadienio sustabdys elektros eksportą į Suomiją

0
Dalinkitės

Rusija ateinantį savaitgalį sustabdys elektros tiekimą Suomijai, penktadienį pranešė energiją eksportuojanti bendrovė, padidėjus įtampai dėl Helsinkio planų įstoti į NATO ir Maskvos karinės kampanijos Ukrainoje.

„Esame priversti sustabdyti elektros importą nuo gegužės 14 dienos, – nurodė Suomijoje veikianti „RAO Nordic“, valdoma Rusijos valstybinės energetikos milžinės „Inter RAO“ ir pridūrė, kad negavo apmokėjimo už gegužę parduotą energiją.

„RAO Nordic“ negali atlikti mokėjimų už iš Rusijos importuojamą elektrą“, – sakoma pranešime.

„Ši padėtis – išskirtinė ir susiklostė pirmąkart per daugiau kaip 20 mūsų prekybos istorijos metų“, – pridūrė „RAO Nordic“ ir išreiškė viltį, kad situacija greitai pagerės ir prekyba galės būti atnaujinta.

Suomijos elektros tinklų operatorė savo ruožtu pareiškė, kad be Rusijos elektros išsivers.

„Esame tam pasiruošę, nebus sudėtinga. Galime išsiversti šiek tiek daugiau importuodami iš Švedijos ir Norvegijos“, – naujienų agentūrai AFP sakė bendrovės „Fingrid“ operacijų planavimo direktorius Timo Kaukonenas (Timas Kaukonenas).

Pasak jo, Suomija iš Rusijos gauna mažiau kaip 10 proc. savo suvartojamos elektros energijos..

Ketvirtadienį Suomijos lyderiai pareiškė, kad jų šalis privalo „nedelsdama“ pateikti prašymą prisijungti prie NATO. Šis žingsnis atspindi iš pagrindų pasikeitusią Helsinkio poziciją šiuo klausimu po Rusijos prezidento Vladimiro Putino sprendimo vasario 24 dieną pasiųsti savo pajėgas į Ukrainą.

Kremlius perspėjo, kad Rusija „neabejotinai“ laikys Suomijos narystę Vakarų šalių gynybos bloke grėsme sau. Rusijos užsienio ministerija pareiškė, kad Maskva bus „priversta imtis atsakomųjų priemonių – karinių ir techninių bei kitokių – kad pašalintų kylančias grėsmes savo nacionaliniam saugumui“.

„Helsinkis turėtų suvokti savo atsakomybę ir tokio žingsnio pasekmes“, – pabrėžė Rusijos URM.

Redaktorius Raimondas Čiuplys

Vilnius marga ukrainietiškomis ,,vyšyvankomis”: prasidėjo Ukrainos dienos

Previous article

Naminukė nepasiekė „taškų“ (video)

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis