Lietuva

Rusijos agresija prieš Ukrainą, – padėtis lapkričio 19 d.

0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Kremlius planuoja naują mobilizacijos bangą. Tiesa, abejotina ar tai pagerins karybos kokybę.

Analitikai pabrėžia, kad akivaizdu, jog Rusijos valdžia niekada visiškai nenutraukė mobilizacijos pastangų, nes nori “nors kokios nors” pergalės.

Kaip pažymėjo Karo tyrimų instituto (ISW) analitikai, “slaptos mobilizacijos veiklos tęsimas ir galimas pasirengimas kitai mobilizacijos bangai kartu su dabartiniu rudeniniu šaukimu į kariuomenę, tikėtina, smarkiai perkraus ir taip jau išsunktą Rusijos ginkluotųjų pajėgų formavimo aparatą”.

Analitikai priminė, kad Kremlius anksčiau teigė, jog Rusijos prezidentui Vladimirui Putinui nereikia pasirašyti dekreto, kuriuo oficialiai nutraukiamas mobilizacijos laikotarpis. ISW teigimu, Putinas tikriausiai įsakė nutraukti vadinamąją “dalinę mobilizaciją”, idant atlaisvintų biurokratinius ir administracinius pajėgumus šaukimui į kariuomenę. Taigi, darytina išvada, jog jauni šauktiniai vėl bus metami į frontą.

***

Ukrainos generalinis štabas pateikiasavo prognozes po to, kai okupantai buvo išvaryti už Dnipro užės. Pasak štabo analitikų, atsižvelgiant į geografiją ir atstumus tarp upės krantų, tęsiasi priešakinių pajėgų konfrontacija palei sąlyčio liniją.

Ukrainos Pietinės gvardijos ir gynybos pajėgų jungtinio koordinavimo spaudos centro vadovė Natalja Humeniuk apibūdino, kaip dabar atrodo konfrontacijos linija šalies pietuose.

“Atsižvelgiant į padalijimą prie Dniepro upės, tai iš tikrųjų yra labiau priešpriešinis mūšis su [artilerijos] baterijomis. Tačiau mes ir toliau tiriame visas galimas tolesnio mūsų veiksmų plėtojimo galimybes. Todėl apie detales kol kas anksti kalbėti, bet mes visapusiškai nagrinėjame dislokacijos vietas ir gynybinių linijų išdėstymą jau kairiajame priešo krante, kad žinotume, kaip priešintis”, – sakė Humeniuk informacinio teletilto eteryje.

Lapkričio 18 d., kaip praneša Operatyvinė vadovybė “Pietūs” Ukrainos pietuose, Rusijos užpuolikų nuostolius apskaičiuoti tapo sunkiau dėl jų buvimo vietos nuošalumo. Užpuolikai toliau stato gynybines linijas kairiajame Dniepro upės krante, priešas sutelkia pastangas atgrasyti Ukrainos pajėgų galimiems veiksmams ir mėgina pergrupuoti karius, susitvarkyti logistiką.

Be to, rusai nenustoja šaudę raketomis, artilerija ir minosvaidžiais į Ukrainos karių pozicijas dešiniajame Dniepro krante bei gretimose teritorinėse bendruomenėse. Rusai ypač apšaudo Černobajivką, Antonivką ir patį Chersoną.

Taip pat buvo pranešta, kad Ukrainos kariai smogė priešo pozicijoms Kynburno nerijoje ir kairiajame Dniepro upės krante, sunaikindami daugiau kaip 30 užpuolikų. Ukrainos raketų ir artilerijos daliniai atliko 33 šaudymo misijas.

Rytmetis „Eiliuotos gerumo pamokos“

Previous article

Sulaikytas didelis kontrabandinių rūkalų kiekis (video)

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva