Pasaulis

Rusijos agresija prieš Ukrainą, – padėtis Lapkričio 26 dieną

0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų Vasario 24 dieną. Fronte padėtis lieka stabili, rusai tęsia infrastruktūros apšaudymą. Okupantų  kariuomenė per naktį į Nikopolio rajoną paleido beveik 60 sviedinių, naudodama daugkartinių raketų paleidimo įrenginius “Grad” ir sunkiąja artilerią.

Dniepropetrovsko srities tarybos pirmininkas Mykola Lukašukas tai pranešė “Telegram” kanale, pažymėdamas, kad, preliminariais duomenimis, žuvusiųjų ir sužeistųjų nėra.

***

Rusams metodiškai, oro ir raketų atakomis naikinant civilinę Ukrainos infrastruktūrą, Vakarai svarsto galimybę tiekti užpultai šaliai “Patriot” zenitinių raketų

NATO aljanso generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas pareiškė, kad sprendimą dėl “Patriot” oro gynybos sistemų siuntimo į Ukrainą turėtų priimti atskiros šalys. Vokietija, tuo tarpu, teigia, kad toks tiekimas turi būti derinamas su NATO.

“Konkretūs sprendimai dėl konkrečių sistemų yra nacionaliniai sprendimai. Kartais yra galutinių naudotojų susitarimų ir kitų dalykų, todėl jiems reikia konsultuotis su kitais sąjungininkais. Tačiau galiausiai šį sprendimą turi priimti nacionalinės vyriausybės”, – sakė J. Stoltenbergas.

***

Pentagonas Lenkijoje įsteigė artilerijos remonto gamyklą, skirtą artilerijos įrangai Ukrainoje remontuoti, nes trečdalis iš 350 iš Ukrainai patiektų haubicų dabar “nedarbingos”.

Kaip rašo laikraštis “The New York Times”, remdamasis JAV gynybos pareigūnais, kadangi artileriją remontuoti lauke sudėtinga, Pentagono Europos vadavietė Lenkijoje įsteigė remonto centrą.

Pastaruosius kelis mėnesius remonto bazėje vyksta Ukrainoje apgadintų ginklų remonto darbai. JAV kariuomenės pareigūnai atidžiai stebi Ukrainos ginklų būklę.

Vytautas Radžvilas. Varžybos dėl cinizmo čempiono titulo

Previous article

Ukrainai ginantis nuo Rusijos mūšiai gali vėl aršėti

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis