Pasaulis

Rusijos agresija prieš Ukrainą, – padėtis Lapkričio 29 dieną

0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 d. Pranešama apie naujus apšaudymus ir karo nusikaltimus.

***

Kriminogeninė situacija laikinai okupuotame Melitopolyje pablogėjo, kai iš dešiniojo Dniepro upės kranto pbuvo išvyti ir čia atkako Rusijos kariai. Apie tai praneša agentūra unian.ua, cituodama Nacionalinį pasipriešinimo centrą (NPC).

Po pralaimėjimo Chersone į miestą persikėlė daug okupantų iš šios krypties. Jų drausmė itin prasta, teigia NPC. Kareiviai plėšia parduotuves, rengia susidorojimus ir prievartauja. Centro teigimu, net okupacinė administracija  nesugeba paveikti situacijos, nors ne  “mėto nusikaltėlius į rūsį” ir grasina juos nušauti.

“Rusai ir toliau užsiima savo mėgstama veikla – vykdo nusikaltimus prieš civilius gyventojus. Nacionalinis pasipriešinimo centras ragina gyventojus išvykti į Ukrainos vyriausybės kontroliuojamą teritoriją. Grįšime namo, kai Ukrainos ginkluotosios pajėgos deokupuos Melitopolį”, – rašoma pranešime.

***

Lapkričio 29 d. naktį Rusijos kariuomenė raketomis smogė Dnieprui. Okupantai į naktinį miestą nukreipė kelias raketas, o smūgio vietoje kilo gaisras, savo “Telegram” kanale pranešė Dniepropetrovsko srities karinės administracijos vadovas Valentinas Rezničenka.

“Rusai smogė Dnieprui. Nukreipė kelias raketas į naktinį miestą. Smūgis kliuvo privačiai įmonei. Buvo sunaikintos pramoninės patalpos. Kilo gaisras”, – rašė jis.

Chersono sritis, iš kurios rusaų okupantai buvo išvyti, per savaitę bombarduota 258 kartus, – teigia Ukrainos prezidentas Volodimyras Zelenskis.

***

Rusijos prezidentas Vladimiras Putinas nori panaudoti žiemą kaip karo ginklą. Todėl Ukraina ir jos sąjungininkės turėtų būti pasirengusios naujiems Rusijos bandymams sunaikinti Ukrainos ypatingos svarbos infrastruktūrą.

Pasak agentūros “Ukrinform”, tai pareiškė NATO generalinis sekretorius Jensas Stoltenbergas per spaudos konferenciją Bukarešte. Pasak jo, V. Putinas bando sustabdyti gyvybiškai svarbių paslaugų teikimą ukrainiečiams.

“Prezidentas Putinas bando sunaikinti energetikos ir dujų infrastruktūrą ir sustabdyti pagrindinių paslaugų teikimą ukrainiečiams. Tai darydamas žiemos pradžioje, jis parodo, kad nori panaudoti žiemą kaip ginklą prieš Ukrainą. Tai siaubinga ir turime būti pasirengę naujiems išpuoliams”, – pabrėžė J. Stoltenbergas.

Vidurnaktį sningant

Previous article

Keistos gėlės

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis