Pasaulis

Rusijos agresija prieš Ukrainą, – padėtis rugsėjo 19d.

0

Dalinkitės

Karas, kurį Rusiją pradėjo prieš Ukrainą 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną – tęsiasi. Pranešama apie mūšius ir apšaudymus įvairiuose šalies regionuose.

***

Naktį okupantai smogė civilinei infrastruktūrai Nikolajeve. Apie tai „Telegram” tinkle pranešė Nikolajevo meras Oleksandras Senkevičius.

„Apžiūrime teritoriją, kuri šiąnakt buvo apšaudyta. Jau žinoma, kad buvo padaryta žala civilinei infrastruktūrai. Visų pirma viena iš mūsų ligoninių ir garažų kooperatyvas. Išsamią informaciją apie apšaudymo poveikį pateiksiu vėliau”, – rašė meras.

Srities karinės administracijos  vadovas Vitalijus Kimas sakė, kad dėl apšaudymo ligoninėje kilo gaisras. Dėl apšaudymo taip pat užsidegė automobilis. Išsamesnė informacija dar tikslinama.  „Preliminariai aukų ar sužeistųjų nėra”, – rašė jis.

Viso per pastarąją parą Rusijos okupantai sudavė šešis raketinius smūgius Ukrainos teritorijai.

Apie tai pranešė Ukrainos ginkluotujų pajėgų generalinis štabas savo “Facebook” puslapyje.

“Per pastarąją parą Rusijos okupantai surengė šešis raketinius ir 28 oro smūgius, daugiau kaip 90 apšaudymų iš raketų MLRS prieš karinius ir civilinius objektus Ukrainos teritorijoje. Buvo pažeista daugiau kaip 30 gyvenviečių infrastruktūra. Tai Charkovas, Dviejų metų, Kamianka, Krasnogorovka, Novomichailovka, Neskučnoje, Uspenovka, Myroliubovka, Beliajevka, Vysokopolė ir Nikolajevas. Priešas smogė civiliams objektams Zaporožės pakraštyje, taip pat Chuhuyivo ir Kramatorsko miestams, kuriuose yra civilių aukų”, – rašoma pranešime.

Situacija Voluinės ir Polesės regionuose išliko nepakitusi. Tuo tarpu situacija Voluinės ir Polesės regionuose išliko nepakitusi.

Kitomis kryptimis priešas šaudė iš tankų, minosvaidžių ir įvairių tipų artilerijos.

Taigi, Seversko kryptimi – netoli Huta-Studenetskaja, Černigovo srityje. Charkovo kryptimi, taip pat ir iš Rusijos teritorijos, priešas apšaudė gyvenvietes: Kozačia Lopan, Goptovka, Strelečė, Vysokaja Jaruga, Volčanskas, Gatyšė, Budarki, Dvurečnaja, Kupjanskas ir Kamianka.

Savo ruožtu, Ukrainos aviacija per praėjusią parą smogė 13 teritorijų, kuriose buvo sutelktos Rusijos pajėgos, savo “Facebook” puslapyje pranešė Ukrainos ginkluotųjų pajėgų generalinis štabas.

„Per dieną Ukrainos aviacija smogė į 13 priešo gyvosios jėgos ir įrangos koncentracijos rajonų ir tris priešlėktuvinių raketų sistemų pozicijas. Be to, mūsų oro gynybos daliniai numušė penkis bepiločius orlaivius ir vieną priešo sraigtasparnį Ka-52. Raketinės pajėgos ir artilerija pataikė į daugiau kaip 200 priešo objektų. Tarp jų buvo 12 vadaviečių, amunicijos, degalų ir tepalų sandėlių, artilerijos pozicijų, personalo ir karinės įrangos koncentracijos vietų. Priešo aukos vis dar tikslinamos”, – rašoma pranešime.

***

Ukrainos Zaporižios atominė elektrinė vėl gauna elektrą iš šalies energetinės sistemos, šeštadienį pranešė Jungtinių Tautų atominės energijos agentūra.

„Atstatyta 750 kilovoltų linija didžiausiai Europos atominei elektrinei dabar tiekiama… elektra, reikalinga reaktoriaus aušinimui ir kitoms būtinoms saugumo funkcijoms“, – nurodė Tarptautinė atominės energijos agentūra (TATENA).

Ukrainos atominės branduolinės energetikos agentūra „Enerhoatom“ praeitą sekmadienį pranešė, kad šeštasis ir paskutinis Rusijos kontroliuojamos Zaporižios atominės elektrinės reaktorius „buvo atsietas nuo elektros energijos tinklo“.

TATENA rugsėjo pradžioje po bombardavimų virtinės tikrino šią elektrinę. Keli TATENA komandos nariai liko elektrinės teritorijoje stebėti situacijos.

UNIAN.ua, BNS, kaunieciams.lt

Seime stumiasi kelią siūlymas laikinai uždrausti rusiškų ir baltarusiškų televizijos programų retransliavimą

Previous article

Per savivaldos rinkimus pavasarį žmonės balsuos 1926-iose apylinkėse

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis