Pasaulis

Rusijos agresija Ukrainoje – Birželio 29 d. naujienos

0

Dalinkitės

Rusija tęsia karinę agresiją prieš Ukrainą, kurią pradėjo 2014 m., o atnaujino 2022 m. vasario 24 d.

Okupantai antradienį ir trečiadienį smogė Odesos regionui raketomis. Iš oro paleista raketa X-22, kurią numušė Ukrainos priešlėktuvinė gynyba.

Apie tai žurnalistams pranešė “Pivden” operatyvinė vadovybė. “Iš lėktuvo Tu-22 paleista oro raketa X-22 nuo Juodosios jūros pusės buvo nukreipta į Odesos regioną. Ji priklauso priešo strateginei aviacijai. Dėka tikslaus oro gynybos pajėgų darbo raketa buvo sunaikinta virš Odesos srities laukų. Žalos ir aukų nebuvo”, – sakoma pranešime.

Tuo metu regione buvo paskelbtas oro pavojus. Kai kurių vietovių gyventojai pranešė girdėję garsų sprogimą.

Kaip rašė UNIAN, birželio 28 d. vakare Rusijos kariai paleido kelias raketas Odesos regiono link, vieną jų pavyko perimti oro gynybos daliniams.

Be to, tą pačią dieną okupantai smogė Nikolajevui ir Dnieprodzeržinskui.

***

Kol žemyninėje Ukrainos dalyje tęsiasi kovos dėl Rusijos invazijos, žurnalistai okupuotame Kryme pastebėjo aktyvų pasirengimą artėjančiam karui.

Leidinys Krymas. “Realii” išvardijo keletą ženklų, rodančių, kad pusiasalio okupacinė “valdžia” ruošiasi kariniams veiksmams.
Nuo birželio 25 d. iki liepos 10 d. pusiasalyje buvo paskelbtas aukštas (“geltonas”) terorizmo pavojaus lygis. Nepaisant to, kad per pusiasalį buvo tiekiami ginklai, pirmosiomis karo savaitėmis tokių priemonių nebuvo imtasi.

Pažymėtina, kad “geltonasis” lygis nustatomas tada, kai turima patvirtintos informacijos apie realią teroro akto įvykdymo galimybę. Tokiu atveju stiprinama tiek vietos piliečių, tiek atvykėlių kontrolė: kur jie apsistoja, kur vyksta, kaip registruojasi naujoje vietoje. Kerčėje saugumo sumetimais net suvirinti pagrindinių gatvių šulinių dangčiai.

Kol kas toks pavojaus režimas įvestas Armiansko, Džankojaus, Kerčės, Krasnoperekopsko ir Džankojaus bei Krasnoperekopsko rajonuose.

Geltonas lygis taip pat taikomas transportui, būstui ir komunalinėms paslaugoms, sveikatos priežiūrai, kurui, energijai, pramonei, vandens įrenginiams ir melioracijai.

Aviacija ir laivyba

Iki liepos 10 d. išplaukimas į Azovo jūrą mažų laivų – pramoginių ir burinių, įskaitant kažkodėl burlentes, neįmanoma plaukti net ant pripučiamų čiužinių. Greitosios pagalbos oro transportu paslaugos buvo sustabdytos: sunkūs pacientai per pusiasalį gabenami greitosios pagalbos automobiliais.

Paplūdimiai

Sevastopolyje okupacinė valdžia uždraudė lankytis Sevastopolio įlankos ir Ušakovaja Balka paplūdimiuose. Taip pat draudžiama lankytis paplūdimyje “Chrustalny” naktį, ribojamas patekimas į kelias Sevastopolio įlankos ir Pietų įlankos dalis.

Vadinamasis Rusijos okupuoto Sevastopolio gubernatorius Michailas Rozvožajevas tai aiškina “specialia karine operacija Ukrainoje”.

Ko bijo okupantai Kryme?

Rusijos okupacinė valdžia mano, kad Kijevo pareiškimai apie ketinimus grąžinti pusiasalį Ukrainos kontrolei yra grėsmė Krymui.

V. Zelenskio atstovas Kryme sakė, kad svarstomi visi galimi Krymo grąžinimo variantai. Birželio 15 d. Ukrainos kariuomenės generolas majoras Dmytro Marčenka, nuo pat pirmųjų dienų atsakingas už Nikolajevo ir Nikolajevo srities gynybą, pareiškė, kad Kerčės tiltas yra svarbiausias Ukrainos kariuomenės taikinys.

Rusijos saugumo tarybos sekretoriaus pavaduotojas Dmitrijus Medvedevas dieną prieš tai pareiškė, kad “bandymai kėsintis į Krymą” bus laikomi “karo Rusijai paskelbimu”.

Nacionalinio saugumo ir gynybos tarybos sekretorius Aleksejus Danilovas atsakė, kad “laikinai okupuotos Krymo teritorijos grąžinimas bus vykdomas be jokių bandymų, nedelsiant”.

Primename, kad kiek anksčiau buvo pranešta, jog Ukrainos ginkluotosios pajėgos gali svarstyti galimybę sunaikinti Rusijos Juodosios jūros laivyną, esantį okupuoto Sevastopolio įlankoje.

***

Rusų puolimas prie Lysičansko tęsiasi, ir priešui pavyksta prasiveržti, nors jis patiria didelių nuostolių ir patiria didelį ukrainiečių pasipriešinimą. Priešas šiuo metu yra netoli rytinio Lysyčiansko pakraščio ir Lysičiansko naftos perdirbimo gamyklos. Grėsmė prarasgti Lysičanską yra reali.

Nėra jokio “katilo”. Lysychanskas veikia, tačiau tiekimo keliai vis dar eina per Siverską. Yra ir kitų kelių, nors šis koridorius yra siauras. Tuo pat metu Ukrina kontroliuoja panoraminius aukščius, patogias ugnies kontrolės pozicijas, yra galimybių sustiprinti gynybą.

Bendra padėtis: Rusijos pajėgos toliau bando pralaužti gynybą prie Bachmuto-Lysičansko plento. Virš maršruto esanti aukštuma taip pat yra naudinga gynybinė linija. Rusai vis dar nerizikuoja forsuoti Seversko Donecko, nes bijo būti sutriuškinti, kaip buvo Bilohorjevo atveju.

Rusijos pajėgos patiria didelių nuostolių. Ukrainos artilerija apšaudo priešą tiesiu taikymu, rajone efektyviai veikia Ukrainos tolimojo nuotolio raketos ir salvinės ugnies sistemos, o praėjusią naktį Luhansko srityje buvo sunaikinti du dideli rusų amunicijos arsenalai, iš kurių buvo aprūpinamas Rusijos puolimas. Rusai skverbiasi pirmyn nepaisydami nuostolių ir smūgiį į logistikos bazes, o nuostolių lygį patvirtina tai, kad rusai masiškai naudoja senus sovietinius tankus T-62 ir transporto priemones BMP-1, paimtus iš sandėlių bazių.

***

Ukrainos žvalgyba trečiadienį pranešė, kad 144 ukrainiečių kariai, įskaitant daugybę metalurgijos gamyklos „Azovstal“ pietiniame Mariupolio uostamiestyje gynėjų, buvo išlaisvinti apsikeitus belaisviais su Maskva.

„Tai didžiausi mainai nuo pat Rusijos invazijos pradžios. Iš 144 išlaisvintųjų 95 yra „Azovstal“ gynėjai“, – pranešė Ukrainos gynybos ministerijos pagrindinė žvalgybos valdyba per „Telegram“, nenurodydama, kada ir kur įvyko mainai.

UNIAN.ua, censor.net, BNS

Vienkartinę vaiko įsikūrimo išmoką galės gauti visi vaikų globėjai

Previous article

I. Šimonytė: Europos Sąjunga turi išlikti atspari Rusijos šantažui ir spaudimui

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis