Pasaulis

Rusijos agresija Ukrainoje, – padėtis lapkričio 11 d.

0

Dalinkitės

Rusija tęsia agresiją Ukrainoje, kurią pradėjo 2014 metais ir atnaujino 2022 metų vasario 24 dieną. Priešas, praėjusią parą, apšaudė gyvenamąjį namą Mykolajove. Per šį Rusijos puolimą žuvo ir buvo sužeisti žmonės. Apie tai savo telegramoje pranešė Nikolajevo srities karinės administracijos vadovas Vitalijus Kimas.

Šią informaciją patvirtino ir miesto meras Aleksandras Senkevičius. “Nukentėjo penkių aukštų daugiabutis namas. Sugriautas nuo 5 aukšto iki 1 aukšto. Deja, yra žuvusiųjų ir sužeistųjų”, – teigiama ataskaitoje.

Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis reagavo į smūgį gyvenamajam namui Mykolajive. Rusų naktinį puolimą jis pavadino cinišku teroristinės valstybės atsaku į Ukrainos ginkluotųjų pajėgų (UGP) sėkmę fronte.

“Paieškos ir gelbėjimo operacijos tęsiamos. Rusija neatsisako savo klastingos taktikos. Mes neatsisakome kovoti. Okupantai atsakys už visus nusikaltimus prieš Ukrainą ir ukrainiečius”, – užbaigė V. Zelenskis.

Padėtis pietiniame fronte – kas žinoma

Ukrainos kariuomenė vykdo kontrpuolimą palei visą fronto liniją, ne išimtis ir Ukrainos pietinė dalis. Vien per pastarąją parą, lapkričio 10 d., UGP surengė svarbius oro smūgius prieš Rusijos kariuomenę. Anot agentūros Unian.net, buvo pataikyta į priešo pajėgų ir įrangos buvimo vietas. Tuo pat metu raketų ir artilerijos daliniai toliau naikino priešo logistikos ir kontrolės sistemą.

Patvirtintos priešo aukos (Ukrainos duomenimis):

50 užpuolikų likviduota, du suimti;
bepilotis žvalgybinis dronas “Orlan-10”;
trys rezervuarai;
Msta-S savaeigė haubica;
11 kitų šarvuotų transporto priemonių

Be to, lapkričio 10 d., anot agentūros unian.net, tapo žinoma, kad nuo rusų okupantų išlaisvinta Snihyrevka Mykolajivo srityje. Ukrainos ginkluotosios pajėgos taip pat kontroliavo 12 gyvenviečių Chersono srityje.

kaunieciams.lt, unian.net

Kauno apygardos prokuratūra tiria Kėdainių rajone dingusios ir vėliau rastos mergaitės dingimo priežastis

Previous article

Dėl paspirtukų reguliavimo Seimą atakuoja lobistai?

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis