Lietuva

Seimo komitetai svarstys: kaip čia pateisinus geriamojo vandens brangimą

0

Dalinkitės

Seimo Kaimo reikalų ir Aplinkos apsaugos komitetai trečiadienį svarstys pertvarkas geriamojo vandens tiekimo ūkyje.

Geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo įstatymo pataisomis siūloma leisti vandens tiekimo įmonėms dažniau keisti kainas bei esant finansinėms problemoms susijungti, o jeigu bendrovės nebegalėtų tiekti vartotojams vandens, Energetikos reguliavimo taryba (VERT) nustatytų garantinį tiekimą.

Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkė konservatorė Aistė Gedvilienė BNS teigė, kad dėl įmonių jungimosi reikia priimti sprendimus siekiant pasiruošti galimiems vandens tiekimo įmonių bankrotams.

Pasak Kaimo reikalų komiteto pirmininko liberalo Viktoro Pranckiečio, siūloma leisti vandens tiekimo įmonėms prašyti VERT vandens kainas perskaičiuoti iškart, kai 30 proc. pabrangtų elektra ir dujos.

Dabar geriamojo vandens kainos keičiamos du kartus per metus – sausį ir liepą.

Komitetai taip pat svarstys aplinkos ministro Simono Gentvilo pataisą, kuria jis siūlo, jei savivaldybės taryba pritartų, įpareigoti gyventojus per vandens tiekimo tarifą finansiškai prisidėti prie Ukrainos vandentiekio atstatymo.

Tai pačiai frakcijai kaip ir ministras priklausantis V. Pranckietis įsitikinęs, kad „neturėtų būti savanoriška parama perkelta į priverstinę ar prievolinę paramą“.

A. Gedvilienė BNS sakė taip pat turinti abejonių dėl šios idėjos.

„Dar diskutuosime, ar tikrai pasiūlymas geras, ar neprieštarauja Konstitucijai“, – sakė ji.

Primintina, kad V. Pranckietis dar visai neseniai teigė, jog elektros kainų augimas nėra labai baisus ūkininkams, kurie tiesiog, anot politiko, turi gyventi taupiai bei atsakingai.

BNS, kaunieciams.lt

Kremlius teigia, kad okupuoti Ukrainos regionai nubalsavo už aneksiją

Previous article

Dominykas Vanhara: Apie laisvę ir “Laisvės” partiją

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Lietuva