Miestas

Šiaurės šalių literatūros savaitė Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje

0

Lapkričio 14–17 dienomis Vilniaus rajono savivaldybės Centrinėje bibliotekoje vyko Šiaurės šalių literatūros savaitė, skirta skaitymo skatinimui, pasakojimo tradicijos puoselėjimui ir pažinčiai su Šiaurės šalių literatūra. Ankstyvą pirmadienio rytą šviečiant žvakėms buvo pradėti garsiniai skaitymai jauniesiems skaitytojams „Auštant“. Pirmieji į biblioteką atskubėjo Rudaminos „Ryto“ gimnazijos ketvirtokai su mokytoja Vilma Dailidėnienė. Renginio pradžioje mokiniai susipažino su Šiaurės šalių literatūros savaitė istorija. Vėliau, išklausę Astridos Lindgren knygos „Ronja plėšiko duktė“ ištrauką, mokiniai sudalyvavo konkurse, kurio metu turėjo atspėti, iš kokių Lindgren knygų vaikams buvo perskaitytos citatos. Skaitė ne tik bibliotekininkė, bet ir renginio svečiai.

Lapkričio 17 dieną vyko skaitymai suaugusiems „Sutemų valanda“. Renginio metu buvo skaitoma ištrauka iš Patrik Svensson knygos „Apie ungurius ir žmones“. Ši knyga pasakoja apie paslaptingąjį ungurį ir tuo pačiu apie rašytojo ryšį su tėvu, ir kaip judviejų ryšį sustiprino mįslingiausia pasaulio žuvis. Svečiai noriai dalinosi nuomone apie perskaitytas kitų Šiaurės šalių rašytojų knygas.

Pasibuvę kartu tiek mokiniai tiek suaugusieji gavo simbolines dovanas ir iš renginių išėjo pasisėmę gerų įspūdžių, svajodami nuvykti į kurią nors Šiaurės šalį.

Sulaikytas didelis kontrabandinių rūkalų kiekis (video)

Previous article

Simonas Gentvilas keičia viceministrą

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas