patarimai

SRAIGTINIAI POLIAI BEI ANKERINIAI VARŽTAI – TVIRTINIMO DETALĖS PAMATAMS

0

Greičiausiai nėra daug tokių statinių, kurių statyba nebūtų pradedama nuo pamatų įrengimo. Pamatai – visų statinių pagrindas, užtikrinantis statinių stabilumą ir tvirtumą. Jų tvirtinimui yra naudojamos ir įvairios tvirtinimo detalės, kaip, pavyzdžiui, sraigtiniai poliai ar ankeriniai varžtai. Ar žinote, kokią funkciją atlieką šios tvirtinimo detalės, kokiems statiniams jos yra skirtos ir kodėl verta jas rinktis?

Kas yra sraigtiniai poliai ir kokia jų funkcija?

Sraigtiniai poliai – tvirtinimo elementai, skirti naujų pamatų tvirtinimui prie žemės arba jau įrengtų pamatų stiprinimui ir stabilizavimui. Šie tvirtinimo elementai būna įvairių dydžių bei tinka įvairių pastatų, terasų, tvorų ir kitų statinių pamatų įrengimui. Šis tvirtinimo elementas padeda efektyviai paskirstyti ant jų montuojamų konstrukcijų svorį, konstrukcijai taip pat suteikia papildomo tvirtumo ar norimo stabilumo.

Kokie yra sraigtinių polių tipai?

Sraigtiniai poliai įprastai yra skirstomi į tris tipus. Pirmasis tipas yra „U“ tipas. Šis polių tipas yra populiariausias. Prie „U“ tipo polių konstrukcijas pritvirtinti nėra sudėtinga, o ilgasriegio pagalba sumontuoti poliai yra patikimi ir ilgaamžiški. Karštu cinku dengti „U“ formos poliai gali būti naudojami terasų pamatų įrengimui, taip pat stoginių, tvorų, įvairių medinių konstrukcijų ir t. t. pamatams įrengti. Antrasis tipas – tai „F“ tipo sraigtiniai poliai. Šio tipo poliai yra mėgiami dėl to, kad jų nėra būtina susukti tobulai lygiai. Trečiasis sraigtinių polių tipas yra „M“ tipas. Lyginant su anksčiau minėtais dviem sraigtinių polių tipais, šio tipo sraigtiniai poliai yra stambesni ir masyvesni. „M“ tipo sraigtiniai poliai puikus pasirinkimas tada, kai reikia pasirinkti polius, galinčius atlaikyti didesnes apkrovas bei konstrukcijas.

Kodėl verta rinktis sraigtinius polius?

Sraigtinių polių montavimas nėra sudėtingas, todėl šiuo polius lengva įsukti. Dar vienas didelis šių polių privalumas yra tas, kad juos įrengiant nereikia kasti žemės, todėl procesai vyksta ženkliai greičiau. Sraigtinių polių privalumas yra ir tas, kad jie gali būti naudojami net ir tokiuose dirvožemiuose, kaip birus smėls ar kietas molis. Kaip jau buvo minėta, sraigtiniai poliai yra gana universalūs, nes gali būti naudojami ne tik pastatų, bet ir tvorų, terasų ir kitų statinių pamatams įrengti. Pažymėtina, kad montuojant sraigtinius polius, statybos darbai gali būti tęsiami tą pačią dieną.

Kokią apkrovą gali atlaikyti sraigtiniai poliai?

Sraigtiniai poliai, naudojami naujų pamatų įrengimui arba jau įrengtų pamatų tvirtinimui bei stabilizavimui, įprastai atlaiko vertikalią apkrovą, siekiančia 400 – 800 kg. Šie poliai yra gaminami iš S235 plieno klasės bei atitinka EU standartą EN ISO 1461, todėl yra užtikrinamas ilgas tarnavimo laikas.

Kas yra ankeriniai varžtai ir kokia jų funkcija?

Ankeriniai varžtai – tai tvirtumu bei atsparumu pasižyminčios tvirtinimo detalės, kurios dažniausiai yra naudojamos statybos sektoriuje įvairių konstrukcijų, perdangų, pamatų, taip pat mūrtašių, durų, langų ir kolonų tvirtinimui. Šie varžtai taip pat gali būti naudojami ir su fasado apšiltinimo ir izoliacinėmis medžiagomis. Daugiau informacijos apie ankerinius varžtus bei didelį jų pasirinkimą rasite, sekdami šią nuorodą: https://torx.lt/kategorija/tvirtinimo-detales/ankeriniai-varztai/.

ES lyderiai sutarė uždrausti beveik visą rusiškos naftos importą

Previous article

Gauti gyventojų pranešimai apie įtartinus asmenis

Next article

Jums gali patikti