Pasaulis

Ukrainai ginantis nuo Rusijos mūšiai gali vėl aršėti

0

Dalinkitės

Artimiausiomis savaitėmis Ukrainoje galimai padažnės mūšiai fronte, mano  Karo tyrimų institutas (ISW). Rusijai tęsiant karinę agresiją prieš Ukrainą, pradėtą 2014 metais ir atnaujintą 2022 metų vasario 24 dieną, aktyvūs kariuomenų mūšiai buvo kiek pritilę, o rusai tiesiog metodiškai atakavo Ukrainos infrastruktūrą.

Pažymėtina, kad kol kas neaišku, ar kuri nors pusė šiuo metu planuoja atnaujinti dideles puolamąsias ar kontrpuolimo operacijas.

Pastarosiomis dienomis bendras Ukrainos gynybos pajėgų ir Rusijos okupacinių pajėgų karinių operacijų tempas palei fronto liniją sulėtėjo dėl pablogėjusių oro sąlygų. Tačiau tikėtina, kad kelių ateinančių savaičių laikotarpiu jis vėl aršės.

Oro temperatūra Ukrainoje pamažu krenta, o fronto linijose žemė įšąla, teigė JAV karo tyrimų instituto (ISW) analitikai. “Ukrainos ir Rusijos pranešimai iš svarbių fronto zonų Rytų ir Pietų Ukrainoje, pavyzdžiui, Svatovo, Bachmuto ir Ugledario, rodo, kad operacijas abiejose pusėse šiuo metu apsunkina smarkus lietus ir dėl to gausus purvas”, – sakoma pranešime.

Tačiau kai Ukrainoje  įšals žemė, kovų tempas paspartės, nes abi pusės galės padidinti judrumą.

Pasak sinoptikų, lapkričio 28-gruodžio 4 d. šiaurės rytų Ukrainos vietovėse, pavyzdžiui, palei Svatovės-Kreminnos liniją, temperatūra nukris iki beveik nulinės arba žemesnės temperatūros.

“Tikėtina, kad prireiks keleto dienų, kai žema temperatūra išliktų ilgą laiką, kad gruntas sukietėtų, o tai reiškia, kad gruodžio 3-4 d. savaitgalį ir kitą savaitę visoje Ukrainoje bus galima vykdyti daugiau operacijų”, – sakė ISW analitikai.

Tačiau pažymima, kad kol kas neaišku, ar kuri nors pusė šiuo metu planuoja atnaujinti dideles puolamąsias ar kontrpuolimo operacijas. Anksčiau [Ukrainos] Rytų grupuotės atstovas Serhijus Čerevatis (Serhiy Cherevaty) pažymėjo, kad nepalankios oro sąlygos gali smarkiai paveikti padėtį fronte: smarkios liūtys, rūkas ir plikledis gali sulėtinti puolimą iš abiejų pusių.

Ekspertų teigimu, žiemos išvakarėse Rusijos kariai Ukrainoje priversti mažinti atakų intensyvumą, tačiau artimiausiais mėnesiais jias gali didėti, o Ukrainos Ginkluotosios Pajėgos (UGP) turės galimybę išlaisvinti naujas teritorijas.

Karo tyrimų instituto analitikai prognozuoja, kad UGP gali pasinaudoti užšalusia vietove ir judėti lengviau nei rudenį.

Anksčiau Luhansko srities karinės administracijos vadovas Serhijus Haidajus, kurį cituoja Unian.ua, tikino, kad prasidėjus šalčiams regiono išlaisvinimas bus spartesnis. Svatovo-Kreminnos kryptimi iniciatyva yra UGP pusėje, o Belogorovką puola rusų “sukčiai”. Pasak Haidaijaus, oro sąlygos Luhansko srityje vis dar nepalankus ukrainiečių pajėgoms greitai judėti.

Rusijos agresija prieš Ukrainą, – padėtis Lapkričio 26 dieną

Previous article

Lietuvos prokurorai skelbiasi dalyvavę didžiulėje tarptautinėje operacijoje

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis