Miestas

Vilniaus rotušėje vyko P. Skorinos metų minėjimo renginys

0

2022 05 11

_DSC5399.jpg
Gegužės 10 d. Vilniaus rotušėje vyko iškilmės, skirtos Pranciškaus Skorinos metams ir pirmajai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje išspausdintai knygai.
Minėjimą organizavo Tautinių mažumų departamentas prie Lietuvos Respublikos Vyriausybės ir Vilniaus m. baltarusių klubas „Siabryna“.
Renginio dalyvius sveikino kultūros viceministras Albinas Vilčinskas, Seimo narys Stasys Tumėnas, Tautinių mažumų departamento direktorė dr. Vida Montvydaitė, Lietuvos mokslų akademijos Vrublevskių bibliotekos direktorius dr. Sigitas Narbutas, Prahos universiteto Baltistikos centro filologijos doc. habil. dr. Ilja Lemeškinas.
„Ši sukaktis yra gera proga pakalbėti apie baltarusių bendruomenės veiklą ir indėlį į daugiakultūrę Lietuvos visuomenę. Baltarusių bendruomenė yra trečia pagal dydį bendruomenė Lietuvoje, Remiantis 2011 m. visuotinio gyventojų ir būstų surašymo duomenimis, šalyje tuo metu gyveno 36 227 baltarusių tautybės žmonių, o tai sudarė 1,2 proc. visų Lietuvos gyventojų. Lietuvai atkūrus Nepriklausomybę, aktyvi baltarusių bendruomenė susibūrė į visuomenines organizacijas. Pirmąja baltarusių visuomenine organizacija Lietuvoje tapo Baltarusių liaudies kūrybos mylėtojų klubas „Siabryna“, įsikūręs 1988 metais. Klubas gyvuoja ir šiandien. Jo veikla puoselėja baltarusių tautos tradicijas bei papročius, liaudies kūrybą bei gimtąją kalbą. Šiuo metu Lietuvoje veikia daugiau kaip 20 baltarusių nevyriausybinių organizacijų, kurios rūpinasi baltarusių tautinės savimonės ugdymu, tautinės kultūros puoselėjimu ir sklaida”, – kalbėjo V. Montvydaitė.
Renginio metu Departamento direktorė įteikė apdovanojimus asmenims, labiausiai prisidėjusiems prie baltarusių kultūros puoselėjimo ir sklaidos Lietuvoje.
2022-ieji paskelbti Pranciškaus Skorinos metais – šiemet sukanka 500 metų, kai Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje (LDK) buvo išspausdinta pirmoji knyga – Pranciškaus Skorinos „Mažoji kelionių knygelė“ ir Vilniuje įkurta pirmoji Rytų Europoje spaustuvė, o Pranciškus Skorina yra ypač svarbus baltarusių tautos ir jos diasporos istorinei savimonei, nacionalinei kultūrai, LDK kultūrai, tarpkultūriniams Lietuvos ryšiams, Lietuvos valstybingumo raidai.

„Neakivaizdinio Vilniaus“ audiomaršrutas: „Kelionė laiku 2-uoju troleibusu“

Previous article

Išaiškintas pensininkės verslas

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas