Miestas

Vilnius renkasi švarią energiją

0

 

Stebint padidėjusią klimato kaitą ir senkančius gamtos išteklius, Vilnius renkasi švarią energiją. Dar 2018 m. Lietuva Nacionalinės energetikos nepriklausomybės strategijoje nustatė tikslą, jog ateityje visa Lietuvoje suvartojama energija būtų atsinaujinanti. Vilniaus savivaldybė atsižvelgdama į poreikį, pradeda rengti antrąjį veiksmų planą 2021 – 2030 m. laikotarpiui.

Lyginant su kitomis ES narėmis Lietuva deklaravo vienus ambicingiausių atsinaujinančios energijos išteklių (AEI) didinimo tikslus – iki 2030 m. pasiekti 45 proc. AEI galutiniame energijos suvartojime ir 2050 m. priartėti prie 100 proc.

AEI plėtra Lietuvai svarbi siekiant sumažinti priklausomybę nuo kitų valstybių, iškastinio kuro bei šiltnamio efektą sukeliančių dujų išmetimą į aplinką. Atsinaujinančios energijos ištekliai yra suprantami kaip energija, gaunama iš neiškastinių išteklių. Ją sudaro saulės energija, kurios dėka gaminama elektra ar šildomas vanduo, vėjo jėgainės, žemės ar vandens šilumos energija, biomasė, biodujos.

Vilnius, siekdamas prisidėti prie ambicingo Lietuvos tikslo, šiuo metu atlieka tyrimus ir siekia nustatyti miesto potencialą, įvertinti savo galimybes ir pajėgumus AEI srityje. Preliminariais duomenimis, Vilniuje AEI sudaro apie 25 proc. miesto suvartojamos energijos, tačiau tai nėra visas galimas sostinės potencialas. Savivaldybės įmonės „Vilniaus planas“ ir UAB „Nomine Consult“ sostinei modeliuojami nauji tikslai, atsižvelgiant į esamą potencialą, o jų pasiekimas bus grindžiamas konkrečiomis priemonėmis.

Kokius tikslus išsikels sostinė – paaiškės dar šiemet. O kaip seksis juos įgyvendinti, priklauso nuo kiekvieno iš gyventojų, todėl rengėjams labai svarbi jūsų nuomonė AEI vartojimo klausimais. Išreikšti nuomonę ir prisidėti prie AEI plano Vilniui galite dalyvaudami apklausoje. Apklausos rezultatai visuomenei bus pristatyti po kelių mėnesių.

Savivaldybės įmonės bei biudžetinės įstaigos taip pat yra skatinamos būti aktyviomis ir prisidėti prie AEI plano Vilniui kūrimo, užpildant joms skirtas ir siunčiamas apklausas.

Minėtos apklausos ir jų rezultatai padės nuspręsti kokį kelią rinksimės ir kokiu būdu bus švelninama klimato kaita, mažinamas šiltnamio efektas ir gamtos išteklių saugojimas. Vilniaus miesto AEI veiksmų planą planuojama pabaigti kitų metų pavasarį ir iki 2021 m. vidurio pristatyti Vilniaus miesto savivaldybės Tarybai.

Centrinės valdžios deficitas per dešimt mėnesių – 2 993,7 mln. eurų

Previous article

Būk atsakingas – pasirūpink atliekomis tinkamai!

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Miestas