Pasaulis

Vokietija skirs Moldovai dar 60 mln. eurų energetikos krizei įveikti

0

Vokietija pažadėjo skirti Moldovai dar 60 mln. eurų, kad ši galėtų įveikti energetikos krizę, kilusią Rusijai įsiveržus į Ukrainą, penktadienį skelbia Vokietijos visuomeninė transliuotoja „Deutsche Welle“.

Apie tai pranešė Vokietijos ekonominio bendradarbiavimo ir plėtros ministrė Svenja Schulze (Svenja Šulcė) susitikimo su Moldovos prezidente Maja Sandu (Maja Sandu) Berlyne išvakarėse, kurio pagrindinės temos bus Moldovos reformų kursas kelyje į Europos Sąjungą ir tolesnė parama įveikiant Rusijos karo prieš Ukrainą padarinius.

ES kandidatės statuso Moldova sulaukė birželio pabaigoje.

Praėjusį mėnesį „Moldovagaz“ pareiškė, kad nepajėgs iš anksto sumokėti Rusijos tiekėjui „Gazprom“ už gamtines dujas, kuris mėnesio pabaigoje sutiko su mokėjimo atidėjimu.

Liepą Vokietija paskelbė skirianti 40 mln. eurų Moldovos biudžetui, kurioje vienam gyventojui tenka daugiausiai Ukrainos karo pabėgėlių, o infliacija šalyje pakilo į rekordines aukštumas.

Po balandį Vokietijoje vykusios donorų konferencijos devynios tarptautinės organizacijos ir 36 valstybės donorės nusprendė suteikti Moldovai 695 mln. eurų pagalbą, įskaitant paskolas ir 108 mln. eurų tiesiogines subsidijas valstybės biudžetui.

Tarptautinis valiutos fondas ketvirtadienį pranešė skiriantis Moldovai eilinę 27 mln. JAV dolerių vertės išmoką iš 800 mln. dolerių lengvatinės paskolos paketo, kuriuo šalis gali pasinaudoti per 40 mėnesių etapais, vykdydama numatytas sąlygas.

Redaktorius Svajūnas Laukineitis

BNS

Lietuvos žydų genocido aukų atminties diena

Previous article

Gyventojų saulės elektrinių kaupikliams 1 mln. eurų parama rezervuota per dieną

Next article

Jums gali patikti

Dagiau iš temos: Pasaulis